Міністерство економіки України

Кожен ветеран повинен мати широкий спектр можливостей для успішної реінтеграції у цивільне життя, - Юлія Свириденко

Сніданок з 1+1

Уряд працює над тим, щоб у ветеранів, які повертаються з фронту, були можливості планомірно і природно адаптуватися до цивільного життя – в першу чергу в частині працевлаштування, перенавчання і отримання житла. На цьому наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко 29 вересня в ефірі Сніданку з 1+1.

«Однією із цих можливостей є ветеранський компонент урядової програми «Власна справа». Багато ветеранів можуть і хочуть після повернення до цивільного життя започаткувати власну справу. За цією програмою, подавши заявку через портал Дія, можна отримати грант від 250 тисяч до мільйона гривень для старту чи розвитку власного бізнесу», - зазначила Юлія Свириденко.

Таким шансом вже скористалися 119 ветеранів та ветеранок, їх чоловіки та дружини, які успішно захистили бізнес-плани й починають або розвивають власний бізнес. Подати заявку на отримання гранту можна через портал Дія.

Також учасники бойових дій можуть отримати ваучер на навчання у тому закладі освіти та за тією спеціальністю, яку оберуть самостійно. Обрати можна серед 95 професій та 365 освітніх програм. Крім того, ветерани та особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, можуть пройти безкоштовне професійно-технічного навчання. Щоб скористатися освітніми можливостями, потрібно звернутися до місцевого центру зайнятості або залишити заявку на сайті Державної служби зайнятості.

Крім того, Перший віцепрем’єр-міністр запропонувала скористатися програмою доступної іпотеки єОселя.

«Для військовослужбовців, медиків, вчителів та науковців надаються кредити на житло під 3%, для ветеранів, учасників бойових дій та всіх, хто не має власного житла – під 7%. Паперові документи подавати не потрібно, заявку можна подати також через Дію», - розповіла Юлія Свириденко.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json