Україна відновила корпоративну реформу, що дозволило обрати НР для АТ «Магістральний газопровід України», - Олексій Любченко

Л1

Україна продовжує корпоративну реформу. Позавчора було розблоковано корпоративну реформу і ми отримали наглядову раду для важливого стратегічного об'єкта АТ «Магістральний газопровід України». Про це повідомив Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Олексій Любченко під час у 4-ї Міжнародної конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі.

«Попереду багато викликів, але ми свідомі у своєму баченні, що економічні реформи в Україні повинні відбуватися відповідно до кращих міжнародних практик за рекомендаціями ОЕСР», — зазначив Олексій Любченко.Розповідаючи про стан корпоративної реформи в Україні Олексій Любченко зазначив: «З точки зору реформи, корпоративне управління - ідеальна форма, але маємо великі проблеми щодо ефективності діяльності підприємств. Загалом Комітетом з призначення було обрано наглядові ради в одинадцяти державних компаніях, при цьому вони у 2020 році отримали 1,1 млрд євро збитків. Переважно ці збитки зумовлені двома компаніями, які працюють на енергетичному секторі і це пов’язано з зобов’язаннями, які Україна виконує з відшкодування по зеленій енергетиці. Але все одно впевнений, що кращі міжнародні принципи та практики будуть й надалі використовуватися у корпоративному управлінні, що дозволить покращити фінансові результати цих компаній».

Нагадаємо, що 6 липня 2021 року, відбулося засідання Комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств. Члени Комітету обирали незалежних членів наглядової ради та заслуховували претендентів на посади представників від держави АТ «Магістральні газопроводи України» (АТ «МГУ»). Під час засідання кандидати озвучували своє бачення розвитку компанії, зважаючи на свої компетенції та мали сесію питань-відповідей від членів Комітету.

У засіданні брали участь Голова регіонального представництва МФК в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар (голова Комітету), Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Олексій Любченко, перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін, Постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян, Бізнес-омбудсмен України Марчін Свєнчіцкі, Заступник Голови ЄБРР в Україні Ірина Кравченко, Економіст Представництва МВФ в Україні Марія Чебанова.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json