Інструменти держрегулювання у сферах освіти, культури та спорту будуть скасовані чи осучаснені

Міжвідомча робоча група з дерегуляції розглянула та рекомендувала скасувати або осучаснити низку інструментів держрегулювання у сферах компетенцій міністерств освіти, культури та інформполітики, молоді та спорту, а також Держкіно. Відповідне рішення робоча група ухвалила на засіданні 30 березня 2023 року.

Так,  МРГ рекомендувала скасувати:

  • 14% інструментів - в сфері компетенції Міністерства культури та інформаційної політики. Значна частина інструментів Міністерства культури та інформаційної політики стосується захисту культурної та історичної спадщини українського народу, а тому не підлягають скасуванню; 
  • 38% - в сфері компетенції Міністерства освіти і науки;
  • 40% - в сфері компетенції Державного агентства України з питань кіно.

За результатами аналізу чинних інструментів рекомендовано скасувати, зокрема:

  • Ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері позашкільної освіти; Дозвіл на утворення територіально відокремленого структурного підрозділу іноземного закладу вищої освіти; Свідоцтво про державну реєстрацію технологічного парку
  • Свідоцтво про державну реєстрацію проекту технологічного парку
  •  (Міносвіти і науки);
  • Дозвіл на застосування металошукачів чи будь-якого іншого пошукового обладнання або відповідної технології на об'єктах культурної спадщини; (Мінкультури та інформполітики) та ін.

Інструменти, запропоновані до скасування є застарілими, неактуальними, обтяжують ведення діяльності тощо. Водночас, всі інструменти, що залишаться, підлягатимуть оптимізації - вони будуть оцифровані, спрощені тощо.

Як було зазначено під час засідання МРГ, чинні інструменти держрегулювання, якими опікується Мінмолодьспорту стосуються розвитку спорту та фізичного виховання громадян. Тому вони залишаться, але будуть осучаснені.

Міжвідомча робоча групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створена рішенням Уряду 13 січня 2023 року. Очолюють МРГ Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

До робочої групи увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID Конкурентоспроможна економіка України, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Раніше МРГ проаналізувала та  рекомендувала скасувати чи оптимізувати інструменті зі сфери компетенції міністерств економіки, охорони здоров’я, захисту довкілля та природних ресурсів. Також проаналізовані інструменти у сферах  авіації, автомобільних доріг, безпеки на транспорті, залізниці, зв’язку, судноплавства, туризму.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json