Міністерство економіки України

Роль приватних інвестицій та переробної промисловості в майбутньому важлива для забезпечення зростання надходжень до бюджету та макроекономічної стійкості, - Юлія Свириденко на зустрічі з МВФ

МВФ

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко зустрілась із делегацією Міжнародного валютного фонду (МВФ) на чолі із Заступником директора Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Умою Рамакрішнан. Сторони обговорили питання фінансової підтримки України в рамках чотирирічної програми кредитування на 15,6 млрд доларів, а також план реформ в рамках програми Ukraine Facility.

«Обговорили з колегами з МВФ урядові програми підтримки бізнесу і наші плани по стимулюванню економіки на наступний рік. Також підняли питання щодо фокусу на зростанні економіки через підтримку ділової активності, інвестицій приватного сектору та страхування воєнних ризиків. Ми підтвердили свою позицію, щодо вибору моделі зростання бюджетних надходжень. Якщо обирати між підвищенням ставки податку, та збільшенням податкової бази, то наша ідея полягає в тому, щоб збільшувати податкову базу, стимулюючи зростання бізнесу. Саме зараз для нас важливо стимулювати переробку, щоб при зменшенні фізичних обсягів експорту, ми мали змогу збільшити його грошову вартість», - пояснила Юлія Свириденко.

В свою чергу представники МВФ запевнили, що їхня допомога розрахована на два етапи – на першому буде забезпечена макроекономічна стабільність, а на другому має відбутись підтримка проведення реформ. В цьому аспекті сторони обговорили підготовку плану майбутніх реформ, яку зараз обговорюють в рамках програми Ukraine Facility.

«Для нас була б цікава думка експертів МВФ щодо плану реформ, адже ми зараз готуємо документ, який має стати прийнятним для всіх наших міжнародних партнерів, хто фінансово підтримує Україну. Зараз важливо подати сигнали спільноті донорів щодо важливості підтримки програм страхування воєнних ризиків та розвитку експортно-орієнтованого виробництва, який має забезпечити в майбутньому надходження до бюджету та макроекономічну стійкість», - продовжила Юлія Свириденко.

Під час розмови сторони обговорили проблеми трудової міграції і дійшли висновків, що без розбудови сильної економіки повернути українців із-за кордону буде вкрай складно. Тому головною задачею на сьогодні Міністерство економіки бачить створення безпечних умов для ведення бізнесу, а також збільшення кількості нових робочих місць.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json