Міністерство економіки України

Мінекономіки представило план з протимінної діяльності в Україні на міжнародному безпековому форумі GLOBSEC-2023

Форум, розмінування

Гуманітарне розмінування є наріжним каменем безпеки та економічного відновлення України. Наразі Уряд працює над комплексною стратегією протимінної діяльності, головна мета якої – підвищення якості життя людей та швидке і ефективне розмінування територій. Зокрема, створено Урядовий Центр гуманітарного розмінування, який за координації Першого віцепрем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко забезпечуватиме координацію зусиль всіх суб’єктів у сфері гуманітарного розмінування та залучатиме міжнародну допомогу.

На цьому наголосив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев під час виступу в рамках Міжнародного форумі з питань безпеки GLOBSEC-2023 31 травня. Участь у заході взяли Міністр закордонних справ Давор Боженовіч, посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова та ін.

«Після деокупації територій українці повертаються до своїх домівок одразу, не чекаючи розмінування. Якщо не пришвидшити процес обстеження та розмінування земель, десятки тисяч людей продовжуватимуть наражатися на небезпеку через міни, тому гуманітарне розмінування – один із п’яти пріоритетів для Уряду. Нам потрібно більше техніки для розмінування, дронів для обстеження, саперів та навчання людей, а також нам потрібен вихід на глобальний ринок техніки з розмінування. Уряд України націлений наростити потенціал для протимінної діяльності та розраховує на міжнародну підтримку у цій сфері, в тому числі через досвід інших країн, донорську підтримку, закупівлю спецтехніки, навчання людей та нарощенні спроможності урядових структур», - зазначив Олексій Соболев.

Для досягнення поставлених завдань Уряд розробляє стратегічний підхід, за якого передбачається розробити комплексну стратегію протимінної діяльності в Україні, спираючись на передовий міжнародний досвід. Зокрема, у пріоритеті – розмінування об’єктів інфраструктури (ліній електропередач, доріг, залізничних колій, газопроводів), забезпечення громадської безпеки, а також очищення сільськогосподарських угідь. 

Також план з протимінної діяльності передбачає визначення пріоритетів ефективного обстеження, зокрема, плаща потенційно забрудненої території становить 174 тис. га. Крім того, йдеться про розробку комплексних рішення для надання допомоги жертвам мін, використання новітніх технологій, які зроблять процес розмінування дешевшим і безпечнішим, нарощування технічного оснащення саперів та навчання нових спеціалістів з розмінування, а також залучення широкої міжнародної підтримки щодо протимінної діяльності.

В свою чергу, Катаріна Матернова відзначила важливість залучення та застосування новітніх технологічних рішень для швидкого розмінування земель і наголосила на пріоритетності гуманітарного розмінування, яке є основою відновлення України. Також вона підкреслила необхідність зі сторони України забезпечити координацію донорської підтримки та дій усіх учасників цього процесу. Зокрема, вона привітала створення відповідного Центру в Україні.

Заступник Міністра Олексій Соболев підкреслив, що Україна шукає кандидатів з Європейського Союзу, в тому числі Хорватії, яка має власний досвід з розмінування, країн G-7 до наглядової ради Центру гуманітарного розмінування.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json