Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Пілотний проект із локалізації виробництва в секторі машинобудування буде подано на Урядовий комітет, - Петрашко

Сьогодні під час прес-конференції, присвяченій 100 дням Уряду, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко акцентував на важливості збільшення рівня локалізації виробництва в Україні. Також він розповів про пілотний проект зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва.

«Ми хочемо, щоб державні компанії чи структури під час закупівель враховували і віддавали перевагу тим товарам, які частково вироблені в Україні. Це те, що ми називаємо локалізацією – концепція, яка використовується в усіх провідних країнах світу. В цьому контексті перспективною є галузь машинобудування, яку ми хочемо підняти і підтримати», - зазначив Міністр Ігор Петрашко.

За його словами, найближчим часом планується внести на обговорення Урядового комітету постанову КМУ щодо реалізації пілотного проекту із локалізації виробництва в секторі машинобудування. Зокрема, буде затверджений перелік техніки та порядок визначення ступеня локалізації такої техніки, а також окреслені умови у системі державних закупівель. 

«Перш за все, якщо при виробництві товару український компонент складає понад 35%, то такий товар претендує на додатковий критерій – локалізація. І в системі закупівель такий товар також отримає нецінову частину оцінки в розмірі 30%», - відмітив Міністр.

Він додав, що в сфері машинобудування великим попитом користуються локомотиви. Наразі в Україні локомотиви не виробляються, але участь українських компаній у виробництві компонентів може досягати 50%. Таким чином, українські виробництва будуть конкурувати за великі замовлення: «Україна є великим клієнтом як держзамовник для багатьох виробництв у світі. Ми хочемо, щоб наші виробничі ланцюжки були включенні в світовий розподіл праці».

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2