Економічна відбудова України та кандидатство у члени ЄС – основні теми бізнес-форуму у Нідерландах

17 червня у місті Роттердам, Нідерланди, відбувся бізнес-форум з відновлення України. Перша віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час участі у заході обговорила з міжнародними партнерами кандидатство у члени Європейського Союзу для України, економічну відбудову держави, розвиток галузей, які можуть стати драйверами зростання - продовольча безпека, енергетична безпека, кібер-безпека, фармацевтика. 

Після рекомендації Єврокомісії Уряд Нідерландів підтримав надання Україні статусу кандидата у члени ЄС і назвав цей крок “розумним компромісом”. 

"Розраховуємо в цьому питанні на подальшу підтримку. Візити членів урядової команди в країни ЄС дуже допомагають долати стереотипи і просувати інтереси України у європейській родині.Статус кандидата для України активізує процес відбудови та активує системні економічні перетворення", – наголосила Юлія Свириденко. 

Важливою темою обговорень був розвиток економічного партнерства з Нідерландами. Нідерланди - четвертий найбільший торговий партнер України у Європі після Польщі, Німеччини та Італії. У 2021 році товарообіг зріс на 28%. Нідерланди також на другому місці за обсягами прямих іноземних інвестицій в економіку України.

"Розраховуємо на участь Нідерландів у масштабній програмі післявоєнної відбудови України. Сьогодні ми побачили великий інтерес з боку нідерландських компаній до України", – зауважила Міністр економіки. 

Юлія Свириденко також підкреслила високий рівень виступів українських учасників.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json