Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Держава отримала пропозиції щодо інвестиційних проектів за новою процедурою
25.09.2015 | 13:03 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

В середу, 23 вересня, завершився термін для подачі до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України проектів, які претендують на отримання державних інвестицій. Цього року вперше відбір проектів буде розглядатися за новою прозорою процедурою.

До Мінекономрозвитку надійшов 31 проект із загальним бюджетом, протягом наступних 3 років, у розмірі 13,9 млрд грн. Ключові напрямки реалізації проектів – охорона здоров’я, культура, охорона навколишнього середовища, а також житлова і пенітенціарна сфери.

До відбору Міжвідомчою Комісією з питань державних інвестиційних проектів міністерством вже допущено 7 із них із загальною потребою у сумі 2,8 млрд грн на 2016-2018 роки. Рішення щодо решти отриманих проектів Міністерство економічного розвитку і торгівлі України прийматиме протягом наступних 7 днів.

«Ми розпочали реформування системи управління інвестиційних проектів з затвердження нової, прозорої і публічної процедури відбору. Всі отримані проекти проходять суворий відбір, у першу чергу, на ефективність. Ми перевіряємо, чи буде кожен окремий проект найкращим інвестуванням державних коштів з точки зору віддачі на капітал та позитивного економічного ефекту. Критерії чіткі, їх закріплено постановою КМУ, тож, вперше за довгі роки, відбір інвестпроектів проходить прозоро», - заявила перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

Серед ключових критеріїв відбору проектів: мінімальні витрати на реалізацію проекту та позитивна NPV (Net present value), тобто вигода, яку держава, як інвестор, очікує отримати після його реалізації. Інші критерії - відповідність запропонованого технічного рішення проблемі, вплив проекту на показники бюджету (зменшення витрат на експлуатацію об’єкта), наявність належного кадрового, матеріально-технічного забезпечення та ін.

Ті проекти, які відповідають затвердженим критеріям, буде передано для подальшого розгляду та відбору Міжвідомчою комісією з питань державних інвестиційних проектів.

Як відомо, комісія складається на 50% з представників Уряду і на 50% - з представників Верховної Ради України, що також забезпечує зважений підхід у прийнятті рішень.

Фінансування цих проектів може бути передбачено у державному бюджеті лише за результатами відбору Міжвідомчою комісією. Перше засідання Комісії планується на початок жовтня 2015 року. Фінансування відібраних проектів буде враховано при формуванні державного бюджету на наступний рік.

У 2016 році 70% фінансування державних проектів буде спрямовано на вже наявні проекти. «Недбала політика в сфері управління державними капітальними вкладеннями призвела до появи числених недобудов. Нам потрібно вирішити, що ми робитимемо з кожним із таких проектів: добудовувати, продавати чи заморожувати. Інвентаризацію цих проектів уже розпочато», - додала Юлія Ковалів.

Нагадаємо, що законодавчою основою для реформи державних інвестицій стало прийняття змін до Бюджетного кодексу. Зі свого боку Кабінет Міністрів України затвердив нові прозорі процедури відбору проектів, склад Міжвідомчої комісії, а також перелік вимог до державних інвестпроектів. Відповідна постанова  від 22.07.2015 № 571 “Деякі питання управління державними інвестиціями” набула чинності 12.08.2015.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2