Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

08
Березня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 31 1 2 3 4
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Ігор Петрашко обговорив з Послом Великої Британії питання активізації торговельно-економічної співпраці
13.05.2020 | 12:12 | Прес-служба Мінекономіки

12 травня відбулася зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Меліндою Сіммонс. Метою заходу стало обговорення основних питань взаємовигідної двосторонньої співпраці та обміну досвідом у боротьбі з COVID-19.

«На кінець 2019 року Велика Британія інвестувала в економіку України понад 2 млрд дол. США та увійшла у ТОП-3 основних країн-інвесторів нашої держави. Ми зацікавлені у збереженні існуючого рівня торгово-економічних відносин та, з огляду на вихід Британії з ЄС, сподіваємося, що найближчим часом буде підписана Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю і партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії», - зауважив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він додав, що нова угода стане гарантією забезпечення безперебійного ланцюга торгових поставок, що сприятиме продовольчій безпеці обох країн.

Сторони обговорили перспективні напрями співпраці, зокрема, у сфері агропромислового комплексу, енергоефективних технологій, нарощуванні експорту української с/г та металургійної продукції, реалізації двосторонніх інвестиційних проектів, залучення британського досвіду в розвиток інструментів державно-приватного партнерства, залученні прямих іноземних інвестицій.

Також учасники зустрічі зупинилися на актуальній проблемі поширення COVID-19 у світі та наголосили на важливості обміну досвідом у боротьбі з пандемією. Ігор Петрашко зауважив, що до 22 травня в Україні запроваджено карантин з зв’язку з коронавірусом, проте Україна продовжує виконувати свої міжнародні зобов’язання щодо забезпечення безперебійного постачання сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки.

Довідково:

За 2 місяці 2020 року двосторонній товарообіг склав 219,3 млн дол. США та збільшився в порівнянні з відповідним періодом 2019 року на 1,2%. При цьому експорт товарів з України до Великої Британії склав 109,2 млн дол. США та збільшився на 18,6%, імпорт британських товарів в Україну склав 110,1 млн дол. США та зменшився на 11,6%.

 
Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json