Міністерство економіки України

Уряди трьох країн розпочали спільний проект щодо створення інституції з підтримки та сприяння експорту на основі Офісу з просування експорту (ЕРО)

У грудні 2017 року розпочався проект “Розбудова інституційного потенціалу Офісу з просування експорту”, що реалізується запідтримки Урядів Великої Британії та Канади. Проект полягає в аналізі та консультуванні уряду України, зокрема Мінекономрозвитку, щодо оптимальної правової бази та організаційної структури інституції̈ з підтримки та просування експорту на основі ЕРО. Мета проекту - підготовка організаційної та правої основи для створення інституції, базуючись на досвіді та операційній моделі Офісу з просування експорту.

Офіс з просування експорту, був створений у листопаді 2016 року та працює як консультативно-дорадчий орган Мінекономрозвитку при підтримці проектів, що фінансуються Урядами Канади та США. За рік роботи Офіс створив та протестував модель підтримки експортерів, шляхом надання експортних послуг, програм по підтримці експортерів, консультацій, освітніх проектів для експортерів, торгових місій та виставок. Відповідно до Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі 2017 – 2021, що є частиною Експортної стратегії України, розвиток торгівлі вимагає інституційного вдосконалення та розширення інструментів уряду, а саме створенняінституції з підтримки та просування експорту.Тому наступним кроком є створення державної інституції з просування експорту на основі ЕРО, для розвитку та підтримки сучасної експортоорієнтованої екосистеми.

Інституція з підтримки та просування експорту стане ефективним урядовим інструментому стимулюванні експорту, що сприятиме успіху українських виробників на глобальних ринках та збільшеннювпливу малих та середніх підприємств (МСП) на економічне зростання України.

Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України:"Для зростання українського експорту потрібні ефективні інституції з просування та підтримки експортерів, орієнтовані на надання послуг. Відтестована операційна модель Офісу стане основою для інституції̈ з підтримки та просування експорту. Вона сприятиме успіху українських виробників на світових ринках, бо експорт - це можливість заробити для себе і для країни".

Мар’яна Каганяк, керівник Офісу з просування експорту: “Трансформація ЕРО з проектного офісу в інституцію є еволюційною необхідністю побудови системної підтримки експорту. Економічно розвинуті країни роками користуються результатами роботи інституцій з підтримку експорту і Україні необхідно надолужити втрачені можливості на іноземних ринках. Просування експорту – це довготривалий процес, котрий потребує активного залучення багатьох сторін, адже експорт це командна гра на глобальних ринках”.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json