Міністерство економіки України

«Кошти російського олігарха Шелкова будуть спрямовані до держбюджету. Майно – приватизоване чи передане в оренду», - Юлія Свириденко

Майно російського олігарха Михайла Шелкова, стягнуте в дохід держави згідно закону «Про санкції», передане в управління Фонду державного майна України.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів на засіданні 24 лютого 2023 року.

«Черговий приклад швидкого та невідворотного покарання російських олігархів, що підтримують режим путіна та агресію проти України. Сховати голову в пісок не вийде. Приховати активи – теж. Ми все бачимо та все контролюємо. Кошти Шелкова з рахунків в українських банках будуть спрямовані до держбюджету. Майно – приватизоване чи передане в оренду, отже також слугуватиме наповненню бюджету. На черзі інші фігуранти російського списку Forbs, щодо яких запроваджено санкції», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Відповідно до розпорядження Уряду, в управління ФДМУ передано:

  • 100% частки в статутному капіталі ТОВ «Тай-Мінералс»;
  • 100 % частки в статутному капіталі ТОВ «ІНВЕСТАГРО»;
  • 100% частки в статутному капіталі ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат»; 
  • 100% частки в статутному капіталі ТОВ «ВСМПО Титан»;
  • інше  рухоме і нерухоме майно.

У свою чергу Мінюсту доручено забезпечити перерахування до Держбюджету понад 14 млн грн, що перебувають на рахунку в Міжнародному резервному банку та коштів на рахунках інших банків.

Санкції проти Шелкова були запроваджені рішенням РНБОУ від 19 жовтня 2022 року і в той же день введені в дію Указом Президента Володимира Зеленського  № 727.

Попередньо пропозиції санкцій були  рекомендовані до подання на розгляд РНБОУ Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json