Міністерство економіки України

Як результат візиту Президента України Володимира Зеленського до США маємо позитивні напрацювання в усіх елементах економічної співпраці, - Олексій Любченко

Любчен/Голуб

Під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко провів комплекс зустрічей з усіх сфер економічного блоку. Крім заходів за участі Президента були проведені переговори з урядовцями, представниками бізнесу та фінансовими інститутами з важливих економічних питань.

«Таймлайн візиту був дуже насичений і нам вдалося досягти ключових домовленостей у економічному секторі. Рухаємося у кількох напрямках - посилюємо роботу з урядовими органами США у розвитку двосторонніх торгово-економічних відносин, реалізацію спільних проектів у сфері енергетики, інфраструктури, сільського господарства тощо. Також поглиблюємо співтрацю у сфері обміну податковою інформацією. З банками визначили пріоритети та подальші кроки. Наступні зустрічі вже відбудуться у вересні. Також мали зустрічі з представниками бізнес кіл, яким презентували можливості та переваги України для інвестування, реалізації спільних проектів», - підбив попередні підсумки Олексій Любченко.

Основні заходи за участю Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Олексія Любченко:

Зустріч з Торговим представником США Кетрін Тай та співголовами Українсько-Американської ради з торгівлі та інвестицій.

Йшлося про заходи зі зміцнення українсько-американської співпраці у сфері торговельно-економічних та інвестиційних відносин. Торговий представник Тай та Перший віце-прем’єр-міністр Любченко обговорили шляхи збільшення інвестицій між двома країнами, а також регуляторні питання, питання цифрової торгівлі, проблеми інтелектуальної власності, удосконалення корпоративного управління, питання негативного впливу надмірних потужностей виробництва сталі і алюмінію у країнах з неринковою економікою тощо.

Сторони підтвердили готовність поглиблювати торговельно-економічні відносини та підтримувати постійний діалог у майбутньому та домовились про оновлення Торговельної Угоди між країнами вже в найближчі місяці.

Підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Експортно-імпортним банком Сполучених Штатів Америки.

Документ підписали Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко та Виконавчий Президент банку Джеймс Барроу.

Головною метою підписання Меморандуму є зміцнення економічного співробітництва між країнами відносно торгівлі товарами і послугами. Передбачено, що Мінекономіки та Ексімбанк опрацюють варіанти використання середньострокових та довгострокових гарантій,  прямих позик Ексімбанку для фінансування технологічного та інноваційного експорту США в Україну на загальну суму 3 млрд дол. США. Також банк не має обмежень стосовно можливостей укладення угод про фінансування, що дозволяє у майбутньому розглянути питання збільшення суми.

З Віце-президентом Світового банку з питань Європи та Центральної Азії Анною Б’єрде обговорювався поточний портфель проектів Світового Банку в Україні і майбутні пріоритети.

Цього року Світовий Банк і Україна формують стратегію співпраці на наступні 5 років. На додаток до існуючих пріоритетів у сфері земельної реформи, реформи залізниці та інших, сторони зацікавлені реалізувати проекти у сфері декарбонізації, зокрема трансформації вугільних регіонів.

Реалізація 13 проектів із рівнем вибірки на рівні більше 50% робить Україну одним із найбільш важливих партнерів у регіоні. Проекти Банку дозволяють сприяти як проведенню реформ, так і інвестиціям у реформованих секторах.

Було підкреслено, що Світовий Банк вітає параметри кліматичного внеску України у рамках Паризької угоди. Мета - зменшити викиди до рівня 35% від 1990 року, є найбільш амбітною в усьому регіоні. А у світлі того, що цей період  характеризується найбільш деструктивною трансформацією економіки, на противагу економічному розвитку суміжних країн, Україна потребує великої допомоги з боку міжнародних фінансових інституцій.

Світовий Банк завершує підготовку звіту щодо кліматичного розвитку України, який буде презентовано наприкінці року і передбачатиме додаткові параметри допомоги Україні.

Наступна робоча зустріч відбудеться вже у вересні в Києві.

Підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо комерційного співробітництва з Міністром торгівлі США Джиною Раймондо.

Цей документ створює надійне підґрунтя для започаткування довгострокової українсько-американської комерційної співпраці у таких сферах, як енергетика, інфраструктура, цифрова економіка, оборонні технології, технології митного і прикордонного контролю, кібербезпека, медичне обладнання та технології, фармацевтика.

У ході обміну думками, Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки Олексій Любченко та Міністр торгівлі США Джина Раймондо підтвердили налаштованість щодо подальшої взаємодії очолюваних відомств з питань розширення взаємної присутності національних експортерів на ринках обох країн.

Під час зустрічі з Сіті Банком (Citi Bank - Julie Monaco, Global Head of Public Sector Banking) сторони домовились про співпрацю в питаннях кредитування малого і середнього бізнесу в рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Експортно-імпортним банком Сполучених Штатів Америки, про пошук шляхів оптимізації управління державним боргом, про створення комунікаційної платформи для розвитку ринку капіталу в Україні.

Зустріч із Комісаром (Головою) Служби внутрішніх доходів США (IRS) Чарльзом Реттігом

Україна має намір розвивати електронний обмін податковою інформацією в межах підписання Tax Information Exchange Agreement або подібної угоди.

Під час переговорів сторони зазначили про необхідність обміну досвідом у сфері податкових розслідувань, в тому числі враховуючи створений профільний підрозділ в Державній податковій службі України.

Американська сторона сприятиме українській, як в частині обміну податкової інформацією, так і в частині обміну досвідом. Керівник IRS відзначив зростаючу роль аналітичної складової в роботі Служби, а також важливість навчання населення для створення нової парадигми сприйняття податкової служби як органу, що обслуговує всі функції держави.

З Головним операційним директором Корпорації США з фінансування міжнародного розвитку Дейвом Марчіком були обговорені проекти у сфері енергетики.

Під час зустрічі з Головним операційним директором Корпорації США з фінансування міжнародного розвитку (DFC) Дейвом Марчіком та іншими представниками Корпорації домовились про подальшу співпрацю, особливо в сфері енергетики.

Були озвучені спільні наміри розширити співпрацю на нові сфери, особливо пов’язані із протидією змінам клімату. Задекларовані Україною амбітні кліматичні зміни в рамках національного визначеного внеску за Паризькою угодою дають можливість досягати глобальних цілей не лише у сфері енергетики і енергоефективності, але і у сфері поводження з відходами, наприклад – будівництво 25 сміттєпереробних заводів».

Представники DFC висловили зацікавленість у подальшій співпраці, а також відмітили важливість підписання НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse меморандуму про будівництво нових енергоблоків.

Під час зустрічі з керівництвом Міністерства фінансів США йшлося про подальшу співпрацю з МВФ, спільні програми технічної допомоги, продовження санкційних заходів тощо.

Сполучені Штати представляли заступник Міністра фінансів США з міжнародних відносин Енді Баукол, радник Міністра фінансів Девід Ліптон, голова Офісу технічної допомоги Феріс Фінк.

Співпраця з МВФ розглядається української стороною не тільки з точки зору отримання додаткового фінансування, що безперечно є важливим для подальшого сталого розвитку економіки України, але і з урахуванням того сигналу, який надає наша ефективна взаємодія з МВФ іншим міжнародним інвесторам. Це вкрай важливо для України.

Перший віце-прем‘єр-міністр - Міністр економіки України Олексій Любченко висловив вдячність за реалізацію спільних програм технічної допомоги, що надаються Міністерством фінансів США Україні, та закликав надалі розширювати їх обсяги, в першу чергу щодо питань оптимізації управління державним боргом та розвитку інституцій з боротьби з економічними злочинами. 

З виконавчим заступником Міністра сільського господарства США з питань торгівлі та закордонних сільськогосподарських відносин Джейсоном Хафемейстером йшлося про посилення ефективності сільського господарства.

Сторони відзначили спільне розуміння стратегічних цілей сільськогосподарської політики - кліматична дружність і подолання голоду. Ми маємо спільне бачення щодо шляхів досягнення цих цілей через посилення ефективності сільського господарства і використання нових технологій.

Сторони домовилися посилити двосторонні механізми співпраці щодо ветеринарних і фітосанітарних вимог, спільні ініціативи на глобальному рівні (як загальні вимоги в рамках торговельної угоди, так і індивідуальні двосторонні ветеринарні сертифікати).

До того ж сторони домовилися наголошувати на спільних позиціях в рамках Саміту ООН з продовольчих систем, що відбудеться 23 вересня цього року. Передусім мова йде про досягнення Цілей Сталого Розвитку (у тому числі подолання голоду) через збереження доступу на ринки і посилення ефективності сільського господарства через використання новітніх технологій.

Українська сторона також закликала американські компанії збільшувати пропозицію сучасних технологій на українському ринку.

Сторони також обговорили залучення американських компаній у реалізацію проектів меліорації земель в Україні в рамках зусиль з протидії негативним наслідкам зміни клімату.

Зустріч зі Старшим радником Адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Марком Фейєрштейном, а також представниками Бюро з питань Європи та Євразії.

Українська сторона висловила подяку USAID за підтримку проектів в України, відзначивши, що через ситуацію на Донбасі та в Криму гуманітарна підтримка наразі є дуже актуальною, проте Україна також спрямовує всі можливі зусилля на розвиток людського капіталу та на реалізацію пов’язаних з цим проектів. В цьому контексті зазначено про важливість розвитку малого та середнього бізнесу, захисту прав інтелектуальної власності, а також транспарентності державного сектору.

Представники USAID відзначили, що Україна є стратегічним партнером, та підтвердили намір посилювати співпрацю як в рамках діючих проектів, так і започатковуючи нові, при цьому підкресливши особливу зацікавленість в напрямку діждиталізації (Дія-Бізнес).

Української стороною запропоновано розглянути в першу чергу інфраструктурні  проекти в Донецькій і Луганській областях. Домовились про розвиток проектів діджиталізації в Україні всіх сфер, в тому числі корпоративного управління, захисту прав інтелектуальної власності, адміністративних послуг, агросектору, та окремих адміністративних системних проектів, таких як створення цифрової Економічної карти.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json