Міністерство економіки України

Уряд посилює координацію структур, залучених до гуманітарного розмінування

Кабінет Міністрів України вніс зміни до розпорядження «Про затвердження оперативного плану заходів з протимінної діяльності», посиливши координацію органів виконавчої влади, залучених до гуманітарного розмінування.

«Розпорядження від 15 квітня 2022 року хоч і ухвалювалося вже під час повномасштабної війни, але потребувало актуалізації як в частині заходів, так і долучених сторін. Вперше до числа відповідальних за реалізацію політики у гуманітарному розмінуванні включили за умови їхньої згоди Укроборонпром, операторів протимінної діяльності. Вони відіграють важливу роль в очищенні українських земель», – сказав заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.  

В розпорядженні додались такі нові заходи, як комплексний огляд законодавства у сфері протимінної діяльності та пропозиції його покращення, забезпечення локалізації обладнання та техніки для піротехнічних підрозділів, вдосконалення системи підготовки фахівців для розмінування. Крім того, додався пункт про забезпечення функціонування Реєстру територій забруднених/ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами, за створення якого відповідає Державна служба із надзвичайних ситуацій.  Загалом кількість заходів зросла із 13 до 16 пунктів.

До реалізації оперативного плану з протимінної діяльності залучено більше суб’єктів, серед яких міністерства та інші ЦОВВ, місцеві органи влади, оператори протимінної діяльності, представники роботодавців тощо. На Міністерство економіки України покладена координація всього плану заходів.

Відповідно до розпорядження місцеві органи влади та оператори за згодою можуть долучатися до створення мап забруднення та до системи обміну інформацією.

В оновленому плані вже йдеться не лише про розмінування, але й про соцзахист людей, що постраждали від мін та інших вибухонебезпечних предметів. Це пов’язані процеси і тепер вони інтегровані до одного документу.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json