Міністерство економіки України

Для підтримки підприємців Буковини в рамках «Зроблено в Україні» передбачено 800 мільйонів гривень, - Юлія Свириденко

Для підтримки підприємців Буковини в рамках «Зроблено в Україні» передбачено 800 мільйонів гривень, - Юлія Свириденко

Підприємці Буковини в рамках програм підтримки бізнесу «Зроблено в Україні» можуть розраховувати як мінімум на 800 млн грн державної підтримки. Загалом же в бюджет закладено 45 мільярдів гривень на підтримку підприємців в цьому році. Про це під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України в Чернівцях розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко. На заході також були присутні Президент України Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук  і Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

 «Буковина — наочний приклад того, як промисловість впливає на розвиток області. Від початку вторгнення увійшли в трійку лідерів серед областей, які прийняли найбільше релокованого бізнесу. Завдяки цьому область отримала виробництва, які раніше їй були не притаманні. Частка промисловості в структурі економіки зросла до 11,9 % — це максимальний показник з 2012 року. Як наслідок — мали додаткові кошти для проєктів з розвитку області. Щоб не збавляти цих темпів, у цьому році передбачили для Буковини 800 млн грн в рамках політики “Зроблено в Україні”. І вже перші підприємці отримали перші кошти”, — зазначила Юлія Свириденко. 

Під час заходу відбулося підписання договорів в рамках програм ”Доступні кредити 5-7-9”, грантів для ветеранів, іпотечної програми єОселя сумарно на майже 13 мільйонів гривень. 

“Фінансування передбачене на область — не ліміт. Чим активніше бізнес користуватиметься програмами підтримки, тим більше зможе отримати. Додатково до цього підприємці можуть отримати замовлення від держави завдяки пріоритету українських виробників у публічних закупівлях. Працюємо з нормативною базою по закупівлях та із замовниками, щоб ті віддавали перевагу українському, там де це можливо. Зокрема, під час поїздки на Буковину, підписали оборонне замовлення з однією із компаній області на майже мільярд гривень”, — зазначила Юлія Свириденко. 

Перший віцепрем’єр-міністр закликала місцеві органи влади теж доєднуватися до сіпвфінансування проєктів в рамках платформи “Зроблено в Україні”.

“Я переконана, що роль органів місцевого самоврядування в економічному розвитку може бути значно більшою. І нашою задачею в рамках політики “Зроблено в Україні” є надати громадам додаткові можливості стимулювати економічну активність на своїх територіях. Це підтримка нашої економічної стійкості і це збільшення доходів місцевих бюджетів. Іншими словами, Зроблено в Україні — це можливість громадам заробити самим на свої потреби, розвиваючи місцеве виробництво”, — зазначила Юлія Свириденко. 

В рамках робочого візиту також відбулося відкриття регіонального офісу підтримки малого і мікробізнесу “Зроблено в Україні” на базі Чернівецького міського центру зайнятості.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json