Міністерство економіки України

Grain from Ukraine: до Ефіопії доправлено перші 25 тисяч тонн української пшениці в межах гуманітарної програми, ініційованої Президентом Зеленським

Перше судно в межах програми «Зерно з України» 3 грудня прибуло до ефіопського порту Дорале

Перше судно в межах української гуманітарної програми Grain from Ukraine («Зерно з України») 3 грудня прибуло до ефіопського порту Дорале з 25 тисячами тонн української пшениці. Це обсяг продовольства, який рік може прогодувати майже 100 тисяч людей.

«Необхідність постачання продовольства для Африки - це один з важливих меседжів, який Президент України висловив під час свого виступу на G20 (15 листопада), оголосивши про гуманітарну програму «Зерно з України». І Україна доводить, що наші слова завжди підкріплюються справами», - зазначила Перший віцепрем`єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вже 26 листопада ініціатива Президента України, спрямована на допомогу продовольством країнам Африки та Азії, що потерпають від голоду, була офіційно започаткована на установчому International Summit оn Food Security, у межах якого до програми долучилися понад 30 країн і міжнародних організацій.

Минув тиждень - і програма вже реалізується на практиці.

Загалом у межах гуманітарної ініціативи «Зерно з України» наша держава планує відправити понад 60 суден до Ефіопії, Судану, Південного Судану, Сомалі, Конго, Кенії, Ємену тощо.

Українську зернову програму підтримали: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Естонія, ЄС, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Катар, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, а також НАТО, ООН, інші міжнародні організації.

На реалізацію програми залучено понад 180 млн доларів США.

Друге судно, завантаження якого завершується в українському порту Чорноморськ, наступного тижня попрямує до Ефіопії з 30 тисячами тонн пшениці на борту.

Третє судно в межах ініціативи «Зерно з України» доправить 25 тисяч тонн гуманітарної пшениці у Сомалі (завантаження в Одеському порту).

Довідково:

Потреба в агропродукції у світі зростає щороку на 2-3%, а дефіцит зерна на ринках Африки та Азії вже у 2024 році може сягнути 10-15%. Через бойові дії та руйнування традиційних ланцюжків постачання росіяни наблизили до голодної смерті щонайменше 70 мільйонів людей по всьому світу. Саме тому Україна наполягає: зернова ініціатива має бути подовжена безстроково.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json