Міністерство економіки України

Уряд націлений на розвиток економічної безбар’єрності – забезпеченні рівного доступу всіх груп населення до працевлаштування та підприємницької діяльності

Дослідження з безбар'єрності

Акцент на безбар’єрності в економічних програмах підтримки, активне залучення громад та лідерів думок щодо питань безбар’єрності – держава докладає зусиль для створення адаптивного середовища та можливостей для всіх людей по всій країні.

Про це зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко на презентації досліджень громадської думки щодо питань безбарʼєрності. Захід відбувся за участю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, першої леді України Олени Зеленської, представників міністерств, які відповідають за реалізацію заходів Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні.

Дослідження проведене Центром соціальних досліджень та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Ради з комунікацій безбарʼєрності за методологією і аналітикою Advanter Group та Gradus research.

Згідно з дослідженням значна частина населення визнає потребу у соціальних змінах і в питаннях працевлаштування, освіти, доступності інфраструктури. Респонденти зазначають, що увагу слід зосередити на зміні поведінки людей (34% опитаних); створенні адаптованого середовища (32%) та забезпеченні доступності освіти й робочих місць (22%).

Як зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка, грантові програми в рамках єРобота – є лише одним з елементів Національної стратегії, який направлено на безбар’єрність. Проєкт «Робота без бар’єрів» об’єднує цілу низку програм: компенсації за облаштування робочих місяць для людей з інвалідністю, грантові програми, в тому числі новий компонент – гранти на жіноче підприємництво «Створюй». Також йдеться про ваучери на безкоштовне навчання у центрах профтехосвіти, якими скористалися понад 10 тисяч людей, серед яких пів тисячі – люди з інвалідністю.

Крім того, Мінекономіки має низку інших проєктів – це колаборації з приватним і громадським сектором – ДоступноUA, Superhumans, WorkUa, Projector, INSIENCE. Також міністерство проводить зустрічі з бізнесом, лідерами думок, громадськими організаціями щодо підтримки політики безбар’єрності. 

«Урядові ініціативи направлені на відновлення країни за принципом build back better, тобто маємо не просто відновити країну, а побудувати нові підходи. Аби всі простори були доступними, інклюзія стала суспільною нормою й у суспільстві не було упереджень ні за гендерною, ні за професійною, ні за будь-якою іншою ознакою чи то у робочу просторі, чи у побутовому спілкуванні», - підкреслила Юлія Свириденко.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json