Міністерство економіки України

Міністерство економіки України презентувало Національний план з енергетики та клімату органам місцевого самоврядування

У рамках слухань Конгресу місцевих та регіональних влад відбулось обговорення Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК). У зустрічі з органами місцевого самоврядування 14 березня взяв участь заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. 

Заступник Міністра привітав учасників зустрічі та подякував Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за допомогу і підтримку в організації цього заходу. Олексій Соболев наголосив, що НПЕК – це важливий документ, який об’єднує цілі всіх стратегій, які стосуються секторів економіки, енергетики і клімату і демонструє, як будуть виглядати ці сектори в 2030 році. Заступник міністра також розповів учасникам зустрічі про логіку структурування НПЕК та з якою метою проводяться обговорення з органами місцевого самоврядування.

«Під цілі, які описані в НПЕК, Уряд буде шукати відповідні ресурси. Ми хочемо залучати кошти як приватного бізнесу, так і донорів, щоб максимально сприяти реалізації «зелених» проєктів на всій території України. Такі інвестиції сприятимуть зростанню місцевих територіальних громад, створюючи нові робочі місця, підвищуючи рівень життя та забезпечуючи стале економічне зростання», - наголосив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев

Наприкінці свого виступу він закликав учасників заходу поділитися своїми поглядами та ідеями щодо НПЕК.

Керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад В’ячеслав Негода звернув увагу на важливість синхронізації завдань Національного плану з локальними стратегіями розвитку.

«Це потрібно враховувати, тому що в майбутньому, в рамках співпраці і партнерств з колегами з інших країн, якщо у таких стратегіях будуть враховані пункти плану, то громадам буде легше отримувати підтримку з боку фондів ЄС», - підкреслив Вʼячеслав Негода.

Начальник Закарпатської обласної військової адміністрації, голова Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Віктор Микита зазначив, що у процесі забезпечення енергетичної стійкості України варто також звертати увагу на процес децентралізації.

«Важливо розуміти, що в кожному регіоні повинен здійснюватися певний план енергетичної автономії громад. Це дуже важливе питання, тому що у нас відбувається децентралізація й енергетична автономія громад, її незалежність сприяє її субʼєктності. Водночас це певна безпека, бо ворог не зможе знищувати у кожній громаді джерела енергетики», - зазначив Віктор Микита.

Президентка аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко розповіла про методологію розробки Плану, терміни підготовки та затвердження НПЕК, а також структуру документу. Також вона пояснила, чому План є важливим документом для органів місцевого самоврядування.

«НПЕК має і буде каскадуватися та реалізовуватися у ваших місцевих енергетичних планах або планах декарбонізації, або ж кліматичної нейтральності. Адже документ не працюватиме, якщо Уряд визначить цілі, а вся країна житиме за зовсім іншими принципами та завданнями. Також важливо знати, що Нацлан – це частина вимог Європейської комісії в рамках Плану України. Нам даватимуть 50 млрд євро, якщо ми ухвалимо НПЕК, візьмемо офіційно на себе ці цілі, які ми визначили, і будемо їх виконувати», – зазначила очільниця DiXi Group, додавши, що ці кошти, в тому числі, йтимуть на виконання Плану. 

Після вступних виступів розпочались основні презентації напрямків НПЕК. Експерти, котрі залучені до розробки Плану,  представили напрацювання у своїх напрямках. Зокрема, були продемонстровані 5 основних вимірів НПЕК – «Декарбонізація», «Енергетична безпека», «Енергоефективність», Внутрішній енергоринок» та «Дослідження, інновації та конкурентоспроможність». Також були описані основні сценарні плани НПЕК. 

Під час виступів спікерів відбулися обговорення Плану з представниками органів місцевого самоврядування. 

Нагадуємо, що ознайомитись з проєктом НПЕК можна тут: https://bit.ly/3UCP1zu.

Довідково:

Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства, спільно з незалежними експертами під егідою аналітичного центру DiXi Group та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json