Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

14
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
фото
Уряд вніс зміни до Порядку відчуження об'єктів державної власності
23.10.2019 | 16:36 | Прес-служба Мінекономіки

23 жовтня Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови № 803 “Про затвердження Порядку відчуження об'єктів державної власності”.

Зокрема, передбачена уніфікація процесу реалізації майна виключно через електронну торгову систему Прозорро.Продажі. Відчуження передбачає продаж державною установою чи організацією державного майна, що перебуває на її балансі і не використовується в операційній діяльності, тобто є лише реалізацією надлишкових активів. 

Ухвалення змін дозволяє вирішити низку проблем: 

  • продаж такого державного майна здійснювався великою кількістю організаторів торгів, які діяли неузгоджено та за власними правилами;
  • була відсутня єдина прозора та ефективна система реалізації майна: асиметрія інформації та технічні проблеми із доступом до торгів, також мала місце нерівність доступу до конкретних торгів;
  • відсутній ефективний контроль та моніторинг за результатами торгів.

“Наслідками недосконалого нормативного поля було накопичення у держпідприємств великої кількості неліквідного та непрофільного майна і відсутність аналітики щодо їх ефективності - відмітив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. - Базуючись на даних  держпідприємств, що подали звітність у 2018 році, оцінювана мінімальна балансова вартість активів  для ліквідації та списання - відчуження шляхом торгів - складає 5,7 млрд грн”. 

У новій редакції Постанови визначено чіткий перелік процедур підготовки та проведення електронних торгів, а також обов’язкова публікація інформації про результати аукціонів. Серед змін до Порядку також передбачена побудова системи онлайн-моніторингу продажу державного майна та посилення можливостей громадського контролю за перебігом торгів.

Зміни до Порядку сприятимуть можливостям рівного доступу всіх зацікавлених інвесторів до інформації про майно, що пропонується до відчуження. Передбачається, що спрощення доступу до торгів позитивно вплине на підвищення рівня конкуренції.  

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json