Міністерство економіки України

єРобота: Держава інвестувала в розвиток бізнесу через гранти 6,5 млрд грн

єРобота

За півтора роки дії урядової грантової програми єРобота держава інвестувала в розвиток малого та середнього бізнесу через гранти 6,5 млрд грн. Грантові кошти на започаткування або розширення власної справи вже отримали понад 11 тисяч українців. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Понад 11 тисяч українців вже отримали від держави фінансову підтримку у вигляді грантів на старт або розширення бізнесу за проектом єРобота. Загалом через гранти в розвиток підприємництва держава інвестувала за півтора роки 6,5 млрд грн. Відкрито тисячі нових малих та середніх компаній, діючи змогли наростити обсяги виробництва, опанувати нові напрямки та налагодити виробництво нових видів продукції. Окрім того, це також понад 35 тисяч нових робочих місць для наших громадян. У 2024 році ми суттєво збільшуємо обсяг фінансування грантових програм для розвитку бізнесу - передбачили на це близько 9 млрд грн”, - зазначила Юлія Свириденко.

Загалом з початку запуску проекту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» – видано 10 049 мікрогрантів на 2,4 млрд грн;
  • на розвиток переробних підприємств – видано 660 грантів на 3,3 млрд грн;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства – видано 157 грантів на 706 млн грн;
  • ветеранам та членам їхніх родин – видано 171 грант на 65 млн грн.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць – від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, проект єРобота був запроваджений Урядом в липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json