Наглядова Рада Проекту ЄС-МОП “На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні” проаналізувала результати роботи за перші 20 місяців

Глущенко-МОП

Формування сучасної збалансованої системи трудових відносин, подолання тіньової зайнятості,  впровадження європейських норм із безпеки та здоров’я на роботі - це надзвичайно важливі кроки на шляху економічної трансформації України  та покращення рівня життя населення. Саме тому до реформи ринку праці  Уряд залучає соціальних партнерів та приділяє значну увагу співпраці з Міжнародною організацією праці. Про це заявила заступниця Міністра економіки України, голова Наглядової ради  проекту ЄС-МОП “На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні” Світлана Глущенко під час засідання ради, яке відбулось сьогодні,  12 жовтня. 

У заході також взяли участь представники ЄС Мартін Шрьодер та  Мирослава Дідух, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, представники центральних органів виконавчої влади, комітетів Верховної Ради України, Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини, Держпраці, суб’єктів соціального діалогу. 

Учасники засідання обговорили проміжне оцінювання реалізації Проекту за 18 місяців, а також результати роботи за липень – вересень, проаналізували рекомендації та ключові висновки.

Зокрема були надані наступні рекомендації:

  • забезпечити Держпраці допомогу для підвищення ефективності  внутрішнього контролю та покращення іміджу установи;

  • створити пул національних тренерів з безпеки та здоров’я на роботі для Держпраці, роботодавців та працівників;

  • підвищити обізнаність про рекомендації Проекту на всіх політичних рівнях, серед неурядових організацій та серед соціальних партнерів.

“Реформа ринку праці -  необхідна умова  для стимулювання конкурентоспроможності української економіки та пришвидшення її зростання. Ми маємо створити умови для безпечної і здорової праці як на державному, регіональному, галузевому і місцевому рівні, так і на рівні окремого підприємства. Для цього Мінекономіки спільно з експертами Проекту вже напрацювали цілу низку нормативно-правових актів, а також провели близько 20 семінарів і тренінгів. Попереду - ще багато роботи, але об’єднавши зусилля всіх соціальних партнерів ми зможемо досягти нашої амбітної мети”, - зазначила Світлана Глущенко.

Крім того, заступниця Міністра подякувала  менеджеру Проекту ЄС-ОП Антоніу Сантушу за плідну наполегливу працю, спрямовану на допомогу Україні у подоланні негативних явищ у сфері праці, та привітала нового менеджера проекту Жолта Дудаша, а також нових членів Наглядової Ради.

Довідково:

Проект ЄС-МОП “На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» фінансується Європейським Союзом (ЄС) і реалізується Міжнародною організацією праці (МОП). Тривалість Проекту – 3 роки (січень 2020 року – грудень 2022 року).  Його ключова мета - дотримання Україною основних міжнародних і європейських норм із безпеки і здоров’я на роботі (БЗР) та трудових відносин. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json