Міністерство економіки України

Степан Кубів і Максим Нефьодов презентували запуск порталу онлайн-аналітики держпідприємств ProZvit

фото

12 липня 2019 року Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів і Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов презентували портал онлайн-аналітики державних підприємств ProZvit. Портал розроблений Мінекономрозвитку разом з Командою підтримки реформ Мінекономрозвитку, Прозорро.Продажі, за підтримки Transparency International Ukraine, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

На порталі зібрані фінансові показники понад 3500 державних підприємств, які перебувають в управлінні центральних органів виконавчої влади. Ознайомитись детально із порталом та його можливостями можна за посиланням - https://prozvit.com.ua.

“Портал, який ми сьогодні презентуємо - це результат річної роботи цілої команди Мінекономрозвитку. Раніше вся звітність державних підприємств була паперовою і лежала в архівах міністерств, а відтепер усі держпідприємства звітують в електронній формі і фінансові показники їхньої діяльності агрегуються на порталі ProZvit. Кожен журналіст чи експерт може зайти на портал та перевірити, чи є підприємство прибутковим та який фінансовий результат отримало за рік”, - у своєму виступі відзначив Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

“Це черговий онлайн продукт Мінекономрозвитку, що дає доступ до відкритих даних держави. Відкритість органів влади є потужним антикорупційним запобіжником. В цьому наша прагматична мета. На самому початку реформи держпідприємств нам не було навіть зрозуміло скільки в Україні всього держпідприємств і які з них працюють і які ні. Міністерство вперше почало аналізувати стан державного сектору. В ручному режимі ми збирали, агрегували і аналізували дані по всім підприємствам. Сьогодні шляхом еволюційних перетворень в ході реформи ми прийшли до запуску потужного онлайн сервісу, що зробить процес управління державним сектором економіки більш зручним та ефективним”, - підкреслив Максим Нефьодов.

В 2018 році з 3633 державних підприємств, що перебувають в управлінні органів виконавчої влади, 2327 працюючих підприємств. 1474 з них прозвітували за 2018 рік. 

“Гостро постає питання дисципліни та можливості ефективного управління державними підприємствами. Ефективне управління неможливе, якщо держава не може змусити свої підприємства навіть прозвітувати. Підходи до управління державним сектором мають бути суттєво переглянуті через приватизацію та підсилення корпоративного управління”, - прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр.  

З січня 2019 року за спільним наказом Мінфіну та Мінекономрозвитку, заповнення бази порталу стало обов’язковим для всіх державних підприємств України. ДП подають до бази всі форми фінансової звітності, а також фінансові плани.

На головній сторінці портал дає змогу ознайомитись із базовою статистикою державного сектору економіки: загальна кількість державних підприємств усіх форм власності, з них - кількість працюючих, з них - кількість таких, що подали звітність за обраний період, з них - кількість прибуткових, і загальна сума фінансового результату (прибутку/збитку) по цим підприємствам.

На порталі також можна знайти посилання на аналітичні звіти по найбільшим державним підприємства України ТОП-100 починаючи з 2014 року. 

“Тепер ці та інші показники на рівні країни, регіону або окремих державних підприємств доступні будуть на порталі ProZvit, щоб кожен міг побачити їх та проаналізувати у будь-який зручний час”, - додав Степан Кубів. 

Степан Кубів також відзначив, що такі проекти, як ProZvit є прикладом результативності ефективної командної роботи. 

У презентації порталу ProZvit також взяли участь Державний секретар Мінекономрозвитку Олексій Перевезенцев, Директор департаменту управління державною власністю Роман Кропивницький та представник Команди підтримки реформ Мінекономрозвитку Олександр Приходько.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json