Міністерство економіки України

Мінекономіки та ФДМУ домовились співпрацювати з профспілками у процесі приватизації

Кухта Павло

Представники понад 15 професійних спілок, підприємства яких увійшли в списки на приватизацію, зустрілись із заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павлом Кухтою та головою Фонду державного майна України Дмитром Сенниченко. Зокрема, на зустрічі, яка відбулась 23 грудня у Будинку профсоюзів, взяли участь представники Профспілки працівників гірничо-металургійного комплексу, Профспілки працівників вугільної промисловості України, Профспілки працівників хімічної промисловості та інших об'єднань. 

Приватизувати, зберігши робочі місця, — з таким основним запитом виступили представники профспілок. Це, за словами Павла Кухти, повністю збігається із стратегічними цілями Мінекономіки:

  • Існує хибна думка, буцімто приватизація призводить до скорочення робочих місць, але мета, перш за все - це розвиток підприємств, особливо тих, які знаходяться на порозі банкрутства через неефективне управління. Тож, залучення профільного добросовісного інвестора допоможе створити нові робочі місця  і забезпечити трудові колективи дійсно гідними умовами праці.

Дмитро Сенниченко, зокрема, наголосив на тому, що соціальний критерій наряду з екологічним, в найкращих світових практиках являються одними з основних у процесі приватизації.

  • Наше завдання не просто продаж потенційно привабливого держмайна, а пошук профільних інвесторів-покупців, які будуть вкладати в підприємства кошти, - наголосив голова ФДМУ. - Разом з тим, ми знаємо, що часто позиція керівників таких проблемних або збиткових ДП насправді не співпадає з позицією їх трудових колективів. Саме тому вважаю діалог з профспілками необхідним та дуже важливим.

Під час обговорення подальших кроків Павло Кухта та Дмитро Сенниченко домовились із представниками професійних союзів про їх безпосереднє залучення до приватизації їх профільних підприємств. Це буде відображено в Меморандумі про співпрацю, який буде створено за участі всіх трьох сторін.

На даний момент на балансі Фонду держмайна вже знаходиться 21 об’єкт великої приватизації. Щонайменше 5 з них заплановано до продажу через прозорі конкурси та аукціони впродовж 2020 року, серед них: Об'єднана Гірничо-хімічна компанія, Електроважмаш, Вугледобувна компанія “Краснолиманська”, енергетична компанія Центренерго та Одеський припортовий завод. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json