Міністерство економіки України

єРобота: За грантові кошти FRENDT запустив лінію з виробництва паливних пелет

єРобота: За грантові кошти FRENDT запустив лінію з виробництва паливних пелет

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм - для переробних підприємств «Новий рівень», за якою  підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.

Віталій Шуберанський - власник компанії FRENDT, більше десяти років розвиває точне землеробство і розумне сільське господарство. Місією компанії є інноваційний підхід у агробізнесі, діджиталізація фермерського господарства і навіть популяризація сучасного землеробства серед молоді.

Клієнтами компанії – а це ТОП-10 агрохолдингів України та близько 7000 невеликих фермерських господарств – опікуються близько 100 працівників.

FRENDT займається дообладнанням тракторів системами автоматичного керування, ремонтом агроелектроніки для сільськогосподарських машин тощо. Свій банк землі використовують як шоурум для фермерів. Проводять випробування культур, щоб визначити сорти та гібриди, максимально пристосовані для різних регіонів країни: землеробам потрібне насіння, здатне дати найвищий врожай саме на їхньому ґрунті. Власні напрацювання FRENDT поєднує із досягненнями шведських та канадійських компаній, з якими співпрацює.

«Наша команда переконана, що за належного підходу будь-який тип ґрунту в Україні може стати родючим», - пояснює Віталій. 

Крім того, компанія дотримується філософії перетворення відходів у доходи. За підтримки Міністерства економіки у вигляді ґранту для переробних підприємств, FRENDT збудувала пелетний завод. Відходи агровиробництва тепер перетворюють в паливні пелети, виготовили вже більше 40 тонн. Також закуповують відходи деревини у лісгоспах.  

«Це додатковий напрямок для компанії, де є поєднання агроенергетики з відновленими джерелами енергетики. Культури, які ростуть на полях, - переробляємо. Так ми не шкодимо природі, і землі працюють, і маємо власне виробництво», - пояснює підприємець. 

Віталій зазначає, що, будівництво заводу вирішило одразу кілька задач. «Продаючи пелети, маємо притік грошей навіть узимку, коли фермери не купують товари та послуги. А ще – це створення робочих місць. Тут не було ніяких виробництв, люди працювали на власних підсобних господарствах, збирали ягоди і гриби у лісі. Ми адаптовуємо робочі місця і для людей з інвалідністю, індивідуально підходимо до кожної ситуації», - розповів Віталій.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json