Міністерство економіки України

«Економічний Рамштайн»: міністри торгівлі G7 зібралися в Німеччині, щоб допомогти Україні

Свириденко-G7

Українська делегація на чолі з Першим віцепрем'єр-міністром — Міністром економіки України Юлією Свириденко бере участь у зустрічі міністрів економіки і торгівлі країн “Великої сімки”, що розпочалася 14 вересня в Нойгарденберзі, Німеччина.

Україна та українська економіка стали однією з головних тем під час нинішньої зустрічі, отже нинішній саміт міністрів торгівлі G7 вже встигли назвати «економічним Рамштайном».

«Ключовий результат зустрічі: ми знайшли повне розуміння країн G7 та Євросоюзу, що допомога Україні має бути зорієнтована не лише на вирішення оперативних завдань. А й орієнтована на відновлення, на створення нових ланцюгів постачань. Надзвичайно важливою є стабільність, і довгостроковість підтримки. Питання зміцнення торгових зв'язків з країнами “Великої сімки” - це не лише питання допомоги нам. Це питання взагалі нової реальності в глобальному світі, в якому країни зі спільними цінностями посилюють торгівлю між собою. А тому торгова коаліція на підтримку України буде розширюватись», - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Серед головних питань, що обговорювалися під час спільної зустрічі, – інвестиції в економіку України. Виступаючи з вітальним словом до присутніх, Перший віцепрем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко акцентувала, що реалізація Плану відновлення України, презентованого на конференції в Лугано, потребує значних іноземних інвестицій

Україна вже розпочала активну роботу з їх залучення, сформувавши пакет інвестиційних пропозицій на суму понад 400 мільярдів доларів. Презентована платформа для потенційних інвесторів Advantage Ukraine, яка включає понад 500 інвестиційних проектів та можливостей у 10 секторах економіки. Український Уряд також постійно працює над спрощенням законодавства щодо залучення іноземних інвестицій.

«Однак ключовим питанням для інвесторів залишається безпека інвестицій в Україну. Ми всі розуміємо: потужне інвестування бізнесу вимагає гарантій і страхування ризиків», - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Під час подальшої дискусії сторони чітко та прагматично проговорили  питання страхування інвестицій. Зокрема через створення нових фінансових продуктів в рамках Експортно-кредитного агентства.

Ще однією важливою темою зустрічі були питання пролонгації та розширення рішень, покликаних сприяти українському експорту та ухвалених урядами після початку повномасштабного вторгнення росії. Йдеться про скасування імпортних мит, спеціальних захисних мит у вигляді тарифної квоти, антидемпінгових мит, односторонніх преференцій в окремих сферах, ухвалених урядами країн-партнерів.

Міністри торгівлі G7 висловили розуміння, що обставини  вимагатимуть продовження дії тимчасових заходів, ухвалених раніше на підтримку України.

Велику увагу було приділено питанням санкцій. Підкресливши, що санкції — надзвичайно потужний і вагомий внесок у спільну перемогу, Юлія Свириденко закликала Захід посилювати санкційний тиск.

«Ми закликаємо посилити санкційний тиск на російську федерацію. Не торгуйте з тим, хто хоче воювати! Не купувати криваву нафту, не займатися бізнесом в росії, спонсоруючи війну. Ні в якому разі не підтримуйте терористів і вбивць!» - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр — Міністр економіки України.

Заклик знайшов повне розуміння. Всі сторони наголосили на необхідності посилювати тиск, зокрема, в торгівельній сфері.

Окрім того, значна увага під час зустрічі була приділена розширенню логістичних коридорів до ЄС та створенню нових логістичних маршрутів. Як було зазначено, це є одним з головних напрямків Плану відновлення, реалізація якого має розпочатися якнайшвидше.

Віцепрезидент Єврокомісії, Європейський комісар із питань торгівлі Валдіс Домбровскіс під час свого виступу акцентував на важливості тез про довгострокову підтримку та євроінтеграцію України у внутрішній ринок ЄС, які оголосила Урсула фон дер Ляєн у своєму щорічному зверненні "Про становище Союзу". За його словами, Україна та ЄС мають не лише розвивати торгівлю, а й робити подальші кроки на шляху до інтеграції.

У свою чергу Віцеканцлер Німеччини, Федеральний міністр  економіки та захисту клімату ФРН Роберт Габек закликав присутніх креативно підходити до питання допомоги Україні та робити безпосередній внесок в розвиток української економіки. Як зазначив Роберт Габек, консолідація фінансової допомоги приватного сектора, залучення компаній, які би вже працювали в Україні – це те, що він хоче особисто робити і заохочуватиме міністрів до цього.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json