Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Кожен, хто працює легально, допомагає нашим захисникам боронити країну - Тетяна Бережна
07.02.2024 | 11:30 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Кожен, хто працює легально та сплачує податки, підтримує наших захисників та захисниць. Про це зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час участі в колегії Державної служби України з питань праці, на якій було підбито підсумки 2023 року.

“Робота, яка проводиться Держпраці для зниження рівня нелегальної зайнятості, є надзвичайно важливою. Особливо зараз, під час війни, коли мільйони українців змушені були переїхати з небезпечних регіонів та втратили роботу й шукають нову. Окрім того, нагадаю, що фінансування видатків на захист нашої країни ми здійснюємо виключно за рахунок податків та зборів, які збираємо, зокрема й податків з праці. Кожен бізнес, який працює “вбілу”, кожен з офіційно працевлаштованих українців через сплачені податки допомагає нашим захисникам і захисницям боронити країну”, - зазначила Тетяна Бережна.

Завдяки заходам, проведеним Держпраці з метою зменшення рівня тіньової зайнятості, у 2023 році понад 210 тисяч осіб, які працювали без оформлення трудових відносин, були офіційно працевлаштовані. 

Нагадаємо, з червня 2023 року Держпраці надано можливість здійснення позапланових перевірок роботодавців впродовж дії воєнного стану щодо дотримання законодавства у сфері охорони праці. За цей час службою було проведено 269 позапланових перевірок, під час яких виявлено 3935 порушень трудового законодавства. За результатами перевірок суб’єктам господарювання було видано 279 приписів щодо усунення порушень. Також інспекторами Держпраці проведено 92 заходи контролю з питань оформлення трудових відносин.

Окрім того, у 2023 році було здійснено 156 тисяч інформаційних відвідувань роботодавців з метою інформування про ризики і наслідки незадекларованої праці. Також Держпраці проводить активну інформаційну кампанію з інформування населення про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2