Міністерство економіки України

“Співпраця з Аргентиною виходить на якісно новий рівень” — Свириденко про результати робочого візиту у країни Латинської Америки

“Співпраця з Аргентиною виходить на якісно новий рівень” — Свириденко про результати робочого візиту у країни Латинської Америки

Делегація українського Уряду розпочала перший робочий візит країнами Латинської Америки із переговорів в Аргентині. Відбулися зустрічі із Віцепрезидентом Аргентини Вікторією Вільярруель, Міністром закордонних справ, міжнародної торгівлі та віросповідань Аргентини Діаною Мондіно, Міністром безпеки Аргентини Патрісією Булріч, Міністром економіки Луїсом Капуто, Міністром оборони Луїсом Петрі. 

До складу української делегації увійшли Перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков, Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод прав національних меншин політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов. 

“Ця робоча поїздка — продовження діалогу, який розпочав  Президент України Володимир Зеленський разом із Президентом Аргентини Хавʼєром Мілеєм. На порядку денному — Перший Глобальний саміт миру, ініційований Президентом Володимиром Зеленським, посилення бізнес-звʼязків, поглиблення співпраці в оборонній сфері, підтримка української енергетичної системи на фоні системних обстрілів росією наших енергетичних потужностей”, — зазначила Юлія Свириденко за результатами візиту в Аргентину. 

Україна запросила лідерів Аргентини долучитися до першого Глобального Саміту миру. 

“Обговорили з керівництвом країни формат участі у Глобального саміту миру. Успіх саміту та глобальна присутність країн Латинської Америки стануть чітким сигналом, що світ не підтримує війну, яку ініціювала терористична росія. Запросили Аргентину стати співкерівниками робочої групи щодо одного із пунктів Формули миру”, — уточнила Юлія Свириденко.

Також, за її словами, є зацікавлення як зі сторони України, так і зі сторони Аргентини у поглибленні ділової співпраці. Зокрема відбулася зустріч співголів Спільної українсько-аргентинської міжурядової Комісії з торговельно-економічного співробітництва, Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна та Першого заступника з міжнародних економічних відносин МЗС Аргентини Марсело Сіма. Під час неї сторони домовились провести у жовтні 2024 року засідання міжурядової комісії. Востаннє воно відбувалося 18 років тому. Крім того, розглядається можливість проведення україно-аргентинського бізнес-форуму.

Також представники Міністерства економіки зустрілися із Аргентинськими палатою торгівлі та послуг (САС) й Аргентино-українською палатою торгівлі і промислу (CAUCI). 

“Запросили бізнес доєднатися до Ukraine Recovery Conference у Берліні. Знаємо, що вже є зацікавлення компаній із фармацевтичного, агросекторів, переробної промисловості, які хочуть поглиблювати співпрацю із Україною. Сприяти цьому може і угода про вільну торгівлю з Аргентиною, над якою ми зараз працюємо. Співпраця з Аргентиною виходить на якісно новий рівень. Ця країна — лідер стратегічно важливого для нас регіону Латинської Америки, тому посилення присутності України на порядку денному — вклад як у розвиток бізнес-зв’язків, так і безпекових проєктів”, — підсумувала Юлія Свириденко

Перший віцепрем’єр-міністр додала, що Аргентина активно допомагає Україні. Вже виділили 16 пакетів гуманітарної допомоги на $600,000. Надають підтримку українцям, які проживають в Аргентині. Нині в країні мешкає до пів мільйона українців.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json