Міністерство економіки України

Урядові грантові програми “єРобота”: 1115 українців отримають фінансування на започаткування та розвиток бізнесу

За результатами перебігу урядового проекту “єРобота” визначено 1115 переможців, які отримають від держави гранти на відкриття та розвиток бізнесу. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна в ефірі Національного телемарафону “Єдині новини” 4 вересня. 

“Загалом на різні грантові програми проекту “єРобота” заявки подали 10116 учасників і на сьогодні ми маємо 1115 переможців. Найбільш популярною є програма “Власна справа”, на отримання гранту за якою подали заявки 9 тисяч українців, що прагнуть започаткувати свій бізнес або розширити його. З них успішними є 1038 заявок, загальна сума, яка буде виплачена державою по ним складає 240 млн грн”, - розповіла Тетяна Бережна.

Вона також зазначила, що  кошти переможцям, які відкрили рахунки в банку і уклали договір про отримання мікрогранту, вже перераховані - це 227 осіб на загальну суму 52,7 млн грн, і вони можуть їх вже використовувати на запуск або розвиток власної справи. Найближчим часом гроші на рахунки отримають ще 157 переможців першої хвилі на загальну суму 36,6 млн грн. Сьогодні, 5 вересня, розпочнеться 6 хвиля подачі заявок на отримання гранту в рамках програми “Власна справа”.

Найбільш популярними видами економічної діяльності успішних заявників чотирьох хвиль є оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів - 26% успішних заявок, переробна промисловість - 22%, тимчасове розміщування й організація харчування - 12%, надання інших видів послуг - 7%,  професійна, наукова та технічна діяльність - 6%.

Найактивнішими і найуспішнішими у поданні заявок є мешканці Києва (16%), Київської (10%), Дніпропетровської (8%), Полтавської (8%), Львівської (7%), Рівненської (7%) областей.

Нагадаємо, проект “єРобота” включає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері.  

Реалізація урядових грантових програм проекту “єРобота” дасть можливість створити в Україні понад 300 тисяч нових робочих місць

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json