Міністерство економіки України

Україна-Китай наростили товарообіг, який за 11 місяців 2018 року склав $8,82 млрд, - Степан Кубів

Сьогодні, 25 січня 2019 року, Степан Кубів, Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ду Веєм.

Під час зустрічі обговорювалися стан та перспективи виконання поточних завдань щодо посилення торговельно-економічних відносин Україна-Китай. Передусім тих, що досягнуті під час двосторонньої зустрічі Президента України Петра Порошенка та Заступника голови КНР Ван Цішанем у Давосі.

“Китай є стратегічним партнером для України, а взаємна торгівля постійно зростає. За 11 місяців 2018 року товарообіг України з Китаєм склав $ 8,82 млрд, а це  більше як на $1,1 млрд ніж за увесь 2017 рік*. Нещодавно на найвищому рівні Україна та Китай домовилися, що товарообіг Україна-Китай досягне $10 млрд на рік. Приємно відзначити, що наша робота у цьому напрямку демонструє очевидний прогрес”, - підкреслив Степан Кубів.

Степан Кубів також додав, що такий обсяг товарообігу між Україною та Китаєм підтверджений, зокрема під час Міжурядової комісії зі співробітництва під час візиту до України Віце-президента Держради Китаю Ма Кая у 2017 році та під час зустрічі з Віце-президентом Держради Китаю Лю Хе у квітні 2018 року. Степан Кубів також подякував за запрошення від китайських колег відвідати Форум міжнародної співпраці “Один пояс один шлях”, що відбудеться в квітні 2019 року у Пекіні.

“Ми маємо дієві інструменти для посилення співпраці, щоб суттєво  поглибити співпрацю у ключових перспективних секторах. Передусім, це українсько-китайська Міжурядова комісія, а також спільна участь представників України та Китаю у масштабних подіях, на кшталт Форуму “Один пояс один шлях”, який є ефективним майданчиком для налагодження міждержавного діалогу між нашими країнами”, - зазначив Степан Кубів.

Степан Кубів підкреслив, що чергове засідання Міжурядової комісії зі співпраці Україна-Китай повинно буде проведене у 2019 році. Адже це дозволить суттєво розширити  кількість та ефективність спільних взаємо цікавих та успішних проектів та пришвидшити реалізацію існуючих напрямів співпраці.

*За 2017 рік товарообіг Україна-Китай склав 7,69 млрд дол та зріс порівняно з 2016 роком на 17,9%.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json