Міністерство економіки України

Належна практика корпоративного управління має сприяти забезпеченню макроекономічної стабільності України, - Юлія Свириденко під час зустрічі з Головою наглядової ради НАК «Нафтогаз України»

Нафтогаз

Належна практика корпоративного управління сприятиме забезпеченню макроекономічної стабільності України та залученню інвестицій. Про це йшлося під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра-Міністра економіки України Юлії Свириденко з Головою наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Ентоні Маріно. У зустрічі також взяли участь Голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов та член наглядової ради Наталія Бойко.

Наприкінця січня цього року Кабінет Міністрів завтердив на посади членів Наглядової ради «Нафтогазу» шістьох переможців відбору: чотирьох незалежних членів та двох представників держави. Під час проведення конкурсу саме Міністерство економіки очолило відбір на чотири посади незалежних членів. А на початку лютого Головою наглядової ради було обрано Ентоні Маріно. Нині він перебуває у Києві з робочим візитом.

Юлія Свириденко привітала Ентоні Маріно з початком роботи та підкреслила, що перезапуск наглядової ради є важливою ланкою в корпоративному управлінні, що допоможе покращити переговорні позиції України з кредиторами. 

«Ми підвищили вимоги до професіоналізму членів наглядової ради. Адже належна практика корпоративного управління важлива не лише для гарантування прозорості процесів всередині компанії, а й для реалізації проектів із розвитку, котрі мають працювати на забезпечення макроекономічної стабільності країни. Зважаючи на виклики війни, маємо спільно діяти задля досягнення енергетичної незалежності. Тож для нас надзвичайно важливим є компетенції спеціалістів наглядової ради, котрі допоможуть отримати додаткову підтримку в роботі з міжнародними партнерами та максимізації інвестицій», - акцентувала Перший віцепрем’єр-мімінстр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, реформа корпоративного управління відповідає рекомендаціям ОЕСР з управління державними компаніями та має на меті зменшити ризики політичного втручання в роботу «Нафтогазу України», а також створити сучасні механізми професійного управління компанією в інтересах громадян України.

Перезапуск Наглядової ради має покращити переговорні позиції України з кредиторами. Адже Україна в рамках отриманого 24 листопада 2022 року другого траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою stand by взяла на себе зобов'язання сформувати і забезпечити роботу наглядових рад енергетичних підприємств, в тому числі НАК «Нафтогаз України».

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json