«Працюємо, щоб відновити довоєнний рівень торгівлі та вийти на нові рівні», - Юлія Свириденко під час візиту до Туреччини зустрілася з Міністром торгівлі Мехметом Мушем

Муш_3

Посилення економічної співпраці та торгівлі між країнами обговорили під час зустрічі в Стамбулі 2 жовтня Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр торгівлі Турецької Республіки Мехмет Муш. 

Зустріч відбулася в рамках робочого візиту до Туреччини української делегації - першої леді України Олени Зеленської, Голови Офісу Президента Андрія Єрмака, Першого віцепрем’єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко.

За останні роки Україна та Туреччина звели надзвичайно міцний фундамент співробітництва в економічній, військовій, політичній та інших сферах. Минулого року мали суттєве – на 52% - зростання товарообігу, який досяг $7 402,8 млн. Зокрема, український експорт товарів до Туреччини зріс на 70% - до $4 142,6 млн, імпорт на 34% – до $3 260,2 млн. Війна вдарила по логістиці та, відповідно, по торгівлі між країнами: за результатами 7 місяців маємо зменшення товарообігу на 22%, зокрема експорту – на  28,4 %. 

«Однак ні на день економічне та військове співробітництво між країнами не зупинялося. Україна вдячна Туреччині за гуманітарну допомогу, за зусилля з реалізації «зернової ініціативи». Рішення уряду Туреччини спрямовані на підтримку українського бізнесу. Під час  зустрічі з Міністром торгівлі Турецької Республіки Мехметом Мушем обговорили подальші кроки з посилення співпраці. Зокрема, домовились прискорити ратифікацію Угоди про вільну торгівлю та реалізувати заходи, покликані допомогти українському бізнесу в умовах війни», - зазначила Юлія Свириденко.

Під час переговорів сторони особливо відзначили результати реалізації Угоди про відновлення безпечного експорту українського зерна Чорним морем. Так, з початку дії угоди (документ підписано 22 липня 2022 року)  до кінця вересня з українських портів вийшло 222 судна, українські аграрії експортували морським шляхом 4,9 млн тонн продукції.

1 жовтня з українських чорноморських портів вийшло ще 11 суден з 217,6 тис. тонн агропродукції. Як було акцентовано під час зустрічі, Україна та Туреччина єдині в розумінні важливості свободи навігації в Чорному морі та стабільності в чорноморському регіоні. Також, за словами Мехмета Муша, країна повністю підтримує територіальну цілісність та суверенітет України.

Ще однією темою зустрічі була участь Туреччини в реалізації Плану відновлення України. Як було зазначено, Туреччина допомагатиме відбудовувати Харківську область, про що попередньо було домовлено під час конференції в Лугано. Водночас Україна запрошує турецький бізнес приєднатися до реалізації інвестиційних проєктів в рамках Плану відновлення й у інших регіонах.

Нагадаємо, у квітні під час перемовин Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко з міністром торгівлі Турецької Республіки Мехметом Мушем сторони обговорювали, зокрема, відновлення морських поставок продукції з України до Туреччини та постачання турецького обладнання для переробки агропродукції. Тоді ж під час зустрічі з турецьким бізнесом ключовими темами стали відновлення торгівлі та питання компенсації збитків, завданих російською агресією.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json