Міністерство економіки України

Україна виступить у СОТ із заявою щодо запровадження Російською Федерацією нових торговельних обмежень

14 липня 2016 року делегація України відстоюватиме інтереси України на засіданні Ради СОТ з торгівлі товарами, під час якого планується оголосити Заяву про порушення Російською Федерацією норм і принципів СОТ у зв’язку із запровадженням нових обмежень щодо транзиту і торгівлі товарами. Про це напередодні засідання повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

Відповідно до недавно опублікованих Указів Президента Російської Федерації від 29.06.2016 № 305 та від 01.07.2016 № 319:

-   продовжено до 31 грудня 2017 року заборону щодо імпорту певних сільськогосподарських товарів, сировини та продовольства;

-   продовжено до 31 грудня 2017 року дію обмежень транзиту до Республіки Казахстан та розширено сферу застосування таких обмежень до Киргизької Республіки;

-   заборонено рух наступних товарів з території України до Республіки Казахстан і до Киргизької Республіки:

  • товари, щодо яких Російська Федерація застосовує ставки ввізних мит, відмінні від 0 (ввізні мита згідно ставок Єдиного митного тарифу Євразійського економічного союзу);
  • товари, що заборонені до імпорту відповідно до постанови Уряду Російської Федерації від 7 серпня 2014 № 778 "Про заходи щодо реалізації Указів Президента від 6 серпня 2014 р № 560 і від 24 червня 2014 р № 320".

З метою інформування членів СОТ про вищезазначені нові обмеження в торгівлі Україною підготовлено та передано до Секретаріату СОТ повідомлення щодо торговельних обмежень з боку Російської Федерації (документ G/C/W/726 від 11.07.2016,англійською та українською мовами).

Українська сторона вважає, що запровадження Російською Федерацією обмежень щодо транзиту товарів походженням з України є економічно та юридично необґрунтованим та очікувано призведе до тимчасової зупинки транзиту товарів з України через територію Російської Федерації не лише до Республіки Казахстан та Киргизької Республіки, але й до інших країн. У зв’язку із цим, очікується подальше скорочення експорту українських товарів, поставки яких традиційно здійснювались через територію Російської Федерації.

Дані обмеження Російської Федерації є непрозорими, невиправданими, такими, що носять дискримінаційний характер та політично вмотивованими і не відповідають міжнародним зобов’язанням Російської Федерації, в тому числі в рамках Світової організації торгівлі.

"Україна буде використовувати всі міжнародно-правові механізми, в тому числі в рамках СОТ, для захисту від торгової агресії Російської Федерації ", – зазначила Наталія Микольська.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json