Діловий клімат в Україні поліпшився за 2016 рік, - Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

25 квітня Інститут економічних досліджень та політичних консультацій представив результати другої Щорічної оцінки ділового клімату 2016, яку він провів в рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні». У опитуванні взяли участь представники 1851 малих та середніх підприємств (МСП) по всій країні.

Як показали результати дослідження, за 2016 в Україні поліпшився регуляторний клімат та зріс рівень ділового оптимізму МСП. Центральний індекс дослідження, «Індекс ділового клімату», зріс на 5 пунктів, порівняно з 2015 роком. Він свідчить, що оптимізм малих та середніх підприємців щодо розвитку свого бізнесу у найближчі півроку зріс. Разом із цим, оптимізм щодо зростання бізнесу у найближчі 2 роки дещо зменшився.

Зміни у регуляторному середовищі України за останні 2 роки мають позитивну динаміку. Підприємці позитивно відгукуються про зміни у процедурі реєстрації бізнесу, початку користування приміщеннями та зменшення кількості перевірок. До того ж, вартість отримання дозвільних документів та проходження реєстраційних та контрольних процедур для МСП у 2016 зменшилась у порівнянні з 2015 роком на 2,3 тис грн, до  27,4  тис грн/рік. В рейтингу основних перешкод для ведення бізнесу перше місце посів показник «Низький попит», що витіснив на друге місце «несприятливу політичну ситуацію».

“Це дослідження - ще один доказ того, що зусилля Мінекономрозвитку щодо дерегуляції спрямовані правильно. Разом з Офісом ефективного регулювання ми підготували законопроект про поліпшення інвестиційного клімату, прийняття і впровадження якого має істотно покращити бізнес-клімат в Україні. А це плюс для України не тільки в згаданому дослідженні, але і в рейтингу Doing Business,” - прокоментував дослідження перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Довідка

Щорічна оцінка ділового клімату (ABCA, Annual Business Climate Assessment) - це щорічне дослідження малого та середнього бізнесу, яке дозволяє здійснювати моніторинг змін, які відбуваються у діловому середовищі. Дослідження виявляє вплив економічного та регуляторного середовища на економічну активність МСП та формує рейтинг ділової активності бізнесу.

Детальніше: https://goo.gl/yPnf16

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json