Міністерство економіки України

3,7 млрд інвестицій отримано від перших концесійних договорів, - Ігор Петрашко про підсумки-2020

Про це Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко розповів під час підсумкової онлайн прес-конференції.

Так, у 2020 році Уряд та Мінекономіки вдосконалило законодавство щодо державно-приватного партнерства, що дозволило укласти перші успішні концесійні договори. Зокрема, йдеться про порти “Херсон” та “Ольвія”.

Також у грудні місяці парламент прийняв закон про державну підтримку інвестиційних проєктів, що дасть можливість Уряду активніше проводити переговори з інвесторами та залучати інвестиції  в Україну на конкурентних умовах.

“До прийняття закону не існувало дієвих інструментів для залучення великих інвесторів, що готові вкладати в українські підприємства понад 20 млн євро.Тепер ми можемо надати таким інвесторам певні преференційні умови, що відповідає практиці розвинутих країн світу,”- зазначив Ігор Петрашко.

Крім того, Міністр розповів про державні інвестиційні проєкти.

Так, на 2021 було відібрано 56 проєктів, 36 з яких буде профінансовано за рахунок державних капітальних вкладень. Для цього в державному бюджеті передбачено 4 млрд грн, що 3,5 рази більше ніж 2020 року.

“Важливо зазначити, що 65% цих грошей, а саме 2,5 млрд грн будуть спрямовані на державні інвестиційні проєкти, що реалізуються у медичній сфері”, - додав Міністр. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json