Мінекономіки взяло участь в обговоренні питання забезпечення критичної інфраструктури під час міжнародного круглого столу

Сьогодні, 25 лютого,  заступниця Міністра Світлана Панаіотіді взяла участь в Міжнародному круглому столі на тему «Створення нормативно-правової бази забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури: попередні підсумки та пріоритети подальшої роботи», організованому Національним інститутом стратегічних досліджень.

У своєму виступі Панаіотіді Світлана інформувала учасників про розроблений Мінекономіки законопроєкт «Про критичну інфраструктуру та її захист».

Законопроєкт є основним елементом розбудови національної системи стійкості держави, оскільки ним передбачено:

  • визначення основних засад державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури; 

  • врегулювання правових і господарських відносин, що виникають під час такої діяльності; 

  • визначення повноважень державних органів у сфері захисту критичної інфраструктури.

З метою реалізації зазначеного законопроєктом передбачається:

  • визначити єдині критерії та методологію віднесення об’єктів інфраструктури до критичної інфраструктури, порядок їх паспортизації та категоризації;

  • визначити єдину методологію проведення оцінки загроз критичній інфраструктурі;

  • сприяти розвитку державно-приватного партнерства у сфері захисту критичної інфраструктури;

  • забезпечити розвиток міжнародного співробітництва у сфері захисту критичної інфраструктури.

«Мінекономіки активно залучається до розбудови національної системи стійкості, а також відбудовоздатності критичної інфраструктури. Окремо хочу наголосити про важливу допомогу наших колег з Північноатлантичного Альянсу при розробці законопроєкту. Критична інфраструктура та її захист є ключовим елементом в питанні забезпечення стійкості держави. Реалізація законопроєкту сприятиме розбудові національної системи стійкості, що матиме вплив на зміцнення архітектури світової безпеки. Це вчергове підкреслить прагнення нашої держави приєднатися до колективної безпеки НАТО». - підкреслила Світлана Панаіотіді.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json