Міністерство економіки України

Власна справа: від початку 2024 року понад 2 000 українців стали переможцями програми та отримають мікрогранти на 500 млн грн

Власна справа: від початку 2024 року понад 2 000 українців стали переможцями програми та отримають мікрогранти на 500 млн грн

521 українець визнаний переможцем п’ятої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа», вони отримають від держави 124 млн гривень на започаткування або розширення свого бізнесу. Від початку цього року переможцями програми стали вже понад 2 000 підприємців, в розвиток бізнесу яких держава інвестує пів мільярда гривень. Загалом від старту програми грантову підтримку отримали понад 15 тисяч українців. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

«Від початку цього року маємо вже понад 2 000 переможців програми “Власна справа”, які отримають від держави мікрогранти на старт або розвиток свого бізнесу на пів мільярда гривень. Майже 20% з них відкриють нові компанії, інші - збільшать обсяги виробництва, розширять асортимент продукції та послуг. При цьому ці підприємці створять 4 400 нових робочих місць в усіх регіонах нашої країни. Загалом від старту програми грантову підтримку отримали вже понад 15 тисяч українців на 3,5 млрд грн. Понад 1 млрд грн вони вже повернули державі у вигляді сплачених податків та зборів до бюджету», - зазначила Тетяна Бережна. 

Серед отримувачів мікрогрантів п’ятої хвилі 57% жінок, 33% чоловіків та 10% юридичних осіб. 73% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (56 осіб), Вінницької області (42 особи), Київської області (40 осіб), Івано-Франківської області (38 осіб) та міста Києва (42 особи). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці п’ятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 185 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 84 особи;
  • переробна промисловість – 61 особа.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json