Міністерство економіки України

Мінекономіки спільно з ЄБРР та FBA створять новий механізм для розвитку людського капіталу в Україні

Меморандум про спільну роботу над “Хартією стійкості людського капіталу” під час Міжнародної конференції з відновлення України у Берліні підписали Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко, Віце-президент ЄБРР з політики та партнерств Марк Боумен і керівниця українського підрозділу FBA Йоганна Гардмарк.

Міністерство економіки України разом із Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і шведською Folke Bernadotte Academy (FBA) розробляють «Хартію стійкості людського капіталу» (Human Capital Resilience Charter — HCR). Мета цієї ініціативи – покращити ситуацію на ринку праці, підтримати роботодавців, які зіштовхнулися із кризою людського капіталу, спричинену війною. 

Відповідний меморандум про спільну роботу над “Хартією стійкості людського капіталу” під час Міжнародної конференції з відновлення України (URC) у Берліні підписали Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко, Віце-президент ЄБРР з політики та партнерств Марк Боумен і керівниця українського підрозділу FBA Йоганна Гардмарк.

"Повномасштабна війна вдарила по ринку праці. За різними оцінками, понад 6,5 мільйонів українців перебувають закордоном як вимушені мігранти. В Україні водночас ми спостерігаємо структурне безробіття, коли роботодавці не можуть знайти працівників, а працівники роботу. Ми переконані, що завдяки співпраці із ЄБРР та FBA, ми зможемо створити «Хартію стійкості людського капіталу», аби покращити ситуацію на ринку праці та створити умови для повернення українців. Ініціатива допоможе напрацювати новий механізм підтримки роботодавців та спільні рішення щодо проблем пов’язаних з браком робочої сили і навчанням фахівців. Це стане, по суті, дорожньою картою розвитку людського капіталу в Україні у довгостроковій перспективі", — зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Ініціатива об’єднає роботодавців по всій Україні незалежно від розміру, форми власності чи регіону, для визначення керівних принципів, які сприятимуть спільним діям для покращення ситуації на ринку праці. Ініціатива допоможе розробити та поширити навчальні матеріали серед широкої бізнес-спільноти України.

Принципи, розроблені в рамках Хартії HCR, стосуватимуться таких сфер як:

  • Реінтеграція ветеранів та людей з інвалідністю;
  • Управління відсутністю працівників;
  • Забезпечення здоров’я, благополуччя та безпеки працівників;
  • Формування критичних навичок і компетенцій;
  • Інвестиції в майбутній розвиток (і підвищення продуктивності);
  • Підтримка працівників, які мають обов'язки із  догляду;
  • Залучення українських працівників та талантів з-за кордону;
  • Вимірювання, звітування та обмін найкращими практиками.

Мета Хартії HCR – підтримати роботодавців по всій Україні в здійсненні більш системних і узгоджених дій для відновлення стійкої, кваліфікованої та продуктивної робочої сили в країні. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json