Міністерство економіки України

Україна та Японія розширюють економічну співпрацю: понад 55 угод і меморандумів укладено у пріоритетних галузях, - Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Допомога в гуманітарному розмінуванні, підтримка у розширенні інфраструктури страхування від воєнних ризиків, залучення японських компаній до проєктів реконструкції та інвестиційна співпраця – Україна та Японія продовжують нарощувати співпрацю в ключових галузях економіки, які сприяють швидкому відновленню України. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Японсько-українській конференції з економічного розвитку та відбудови, яка стартувала 19 лютого.

«Японія є надійним партнером України, і проведення спільної конференції з економічного розвитку та відбудови України є ознакою того, що ця підтримка залишається такою ж сильною, як і на початку російського вторгнення. Минулого року Японія зробила суттєвий вклад в побудову страхової інфраструктури в Україні, також ми продовжуємо співпрацю з фінансовими установами Японії для реалізації інвестиційних проектів та залучення довгострокового фінансування. Свідченням подальшого розширення нашої співпраці є підписання понад 55 угод і меморандумів про взаєморозуміння між українськими та японськими партнерами. Уряд України бачить великий потенціал у реалізації спільних проектів у пріоритетних для обох країн галузях економіки», - відзначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр України підкреслила, що у 2024 році Уряд України очікує, що економіка продовжить рости на 4,6%. Так, мета нашої держави – стати більш економічно самодостатньою. Для цього Уряд впроваджує відповідні реформи та  покращує бізнес-середовище, працює над розширенням експорту і транспортних шляхів, зміцненням протиповітряної оборони, а також націлений на розширення енергетичних потужностей та передачу Україні конфіскованих російських активів. В цих питаннях цінною є підтримка Японії.

Юлія Свириденко зазначила, що серед пріоритетів Уряду є розвиток підприємств оборонно-промислового комплексу та залучення інвестицій в економіку України через страхування воєнних ризиків. В Україні вже задіяно багато інструментів страхування від воєнних ризиків, в тому числі японське агентство NEXI долучається до 14 іноземних Експортно-кредитних агентств, які вже страхують компанії своїх країн, що готові працювати в Україні. Також Україна посилює співпрацю з такими провідними японськими організаціями, як JBIC, JICA, DBJ та іншими партнерами для залучення інвестицій та реалізації спільних проектів з реконструкції України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json