Міністерство економіки України

Весь цивілізований світ долучився до забезпечення стійкості нашої енергосистеми, - брифінг Юлії Свириденко

Весь цивілізований світ долучився до забезпечення стійкості нашої енергосистеми, - брифінг Юлії Свириденко

Посилення санкційного тиску на державу-агресора, міжнародна підтримка України у відновленні економічного та енергетичного потенціалу, програма обміну звичайних ламп на LED - ці теми стали основними під час онлайн-брифінгу Першого віцепрем’єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко 22 грудня 2022 року.

«До забезпечення стійкості нашої енергосистеми у зимовий період долучився весь цивілізований світ. Минулого тижня наші міжнародні партнери оголосили про надання Україні допомоги в різних формах – це і грантова, і кредитна підтримка на загальну суму в 1 млрд євро. Окремо 530 млн євро будуть спрямовані на відновлення енергогалузі та транспортної інфраструктури. Крім того, Уряд запускає програму для українців з безкоштовного обміну звичайних ламп розжарювання на економні світлодіодні LED-лампи», - зазначила Юлія Свириденко.

Йдеться про безкоштовний обмін кожним громадянином 5 ламп розжарювання на економні LED-лампи, який почнеться вже в січні у великих містах – Києві, Одесі, Дніпрі, Львові. Потім програма буде розширена на всю Україну.

Єврокомісія профінансує перші 30 млн ламп, однак мета держави – замінити 50 млн ламп. Це допоможе зекономити Україні половину дефіциту електроенергії, який складає наразі понад 2 гігавата.

«На кожну атаку рф, яка направлена на те, щоб залишити українців без світла і тепла, ми реагуватимемо жорстким санкційним тиском. Вже набули чинності санкції України проти 3134 фізичних та 1374 юридичних осіб. Безумовно, ми будемо посилювати тиск, ухвалюючи секторальні санкції, які є найефективнішими. Також нещодавно нові санкції ухвалили Сполучені Штати проти російського олігархату, банків, залізниці, губернаторів. З боку Євросоюзу затверджено 9-й пакет санкцій проти російських чиновників, компаній, пов’язаних з ВПК, пропагандистських телеканалів тощо», - зауважила Юлія Свириденко.

Відповідаючи на питання журналістів щодо обмеження ціни російського газу та санкції на торгівлю нафтопродуктами, Перший віцепрем’єр-міністр висловила очікування, що наступного року обвал прибутку рф від експорту нафти і газу складе понад 50%.

Крім того, передбачається, що доходи держави-агресора  від експорту нафти і газу впадуть нижче критичного рівня в 40 мільярдів доларів на квартал. У результаті рф зіткнеться з суттєвими труднощами у фінансуванні війни, а її фінансова система перейде в нестабільний стан. Щоб максимізувати вплив санкцій, Україна працює над тим, аби гранична ціна на нафту якнайшвидше була знижена до 35 доларів за барель.

«Попри надзвичайні виклики, які поставали протягом 300 днів з  початку повномасштабної війни, наша економіка вистояла. Українська економіка та бізнес продемонстрували надзвичайну гнучкість та адаптивність. Ми готові реагувати на складні виклики та спільно рухатись до нашої перемоги», - підкреслила Юлія Свириденко.

Відео онлайн-брифінгу дивіться на фейсбук-сторінці Мінекономіки.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json