Міністерство економіки України

єРобота: 100 ветеранів та членів їхніх родин отримають гранти від держави на розвиток бізнесу

єРобота: 100 ветеранів та членів їхніх родин отримають гранти від держави на розвиток бізнесу

За підсумками десятої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів 12 переможців отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на 6,1 млн грн. Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 100 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 40 млн грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

“Ветерани та члени їхніх родин продовжують долучаються до грантової програми, яку пропонує держава для підтримки підприємництва. На сьогодні маємо вже 100 переможців, які отримають гранти від 250 тис грн до 1 млн грн на власну справу. 60% з них - ветерани, які готові займатись підприємництвом або масштабувати вже діючий бізнес та залучати до своєї справи побратимів. 63 переможця програми вже отримали грантові кошти на свої рахунки та можуть інвестувати їх в свій бізнес”, - зазначила Тетяна Бережна.

Серед 12 переможців десятої хвилі 8 - учасники бойових дій, 4 - члени родин ветеранів. З них 5 переможців запросили грант до 250 тис грн, 5 - до 500 тис грн, 2 - до 1 млн грн. 

На грантові кошти переможці планують, зокрема, відкрити мережу кав’ярень, перукарню, студію розвитку та краси для жінок і дітей, підприємство з виробництва меблів, облаштувати освітній простір в центрі раннього розвитку. Окрім того, низка ветеранів отримали гранти на масштабування вже діючого бізнесу  - планують розвивати школу з вивчення іноземних мов, розширити міні-ферму, збільшити обсяги  пошиття етно-термоодягу.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • 250 тис грн - для ветерана за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис грн - для другого з подружжя ветерана за умови створення двох робочих місць;
  • 1 млн грн - для ветерана, який має досвід підприємницької діяльності, зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани.

Гранти у розмірі 500 тис грн та 1 млн грн надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. 

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json