Міністерство економіки України

Юрій Бровченко відкрив Міжнародний форум з питань технічного регулювання

9 жовтня заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко відкрив Міжнародний форум з питань технічного регулювання “Роль стандартів та технічних регламентів для забезпечення сталого розвитку економіки України в умовах глобалізації”.

У своєму вступному слові Юрій Бровченко окреслив головні напрями і досягнення реформування системи сертифікації та технічного регулювання в Україні, що реалізується Мінекономрозвитку.

“Впродовж останніх чотирьох років ми активно здійснюємо реформу законодавства та інфраструктури сфери технічного регулювання, стандартизації та метрології. Ця реформа має на меті підвищення безпеки, якості і конкурентоспроможності української продукції, захист життя та здоров’я громадян, спрощення умов ведення бізнесу, впровадження інновацій шляхом застосування правил, викладених в міжнародних стандартах, усунення технічних бар’єрів в торгівлі”, - підкреслив заступник Міністра.

Він також зазначив, що реформована у відповідності до світових зразків технічних регламентів українська система технічного регулювання буде все більше визнаною на європейському та світовому рівні, що у свою чергу стане міцним підґрунтям для сталого розвитку економіки України.

У своєму зверненні до учасників Форуму заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко також окреслив головні здобутки реформування сфери технічного регулювання.

Так, у період 2014-2018 років прийнято нові базові закони, що регламентують технічну стандартизацію і метрологію, а також схвалено Стратегію розвитку системи технічного регулювання на період до 2020 року. Принято 24 технічних регламенти із 27 актів європейського секторального законодавства, визначених Угодою про асоціацію. Загалом в Україні прийнято 58 технічних регламентів, 53 з яких розроблено на основі актів законодавства ЄС. Також завершено перехід від застарілої системи обов'язкової сертифікації продукції до системи оцінки відповідності згідно з технічними регламентами, що ідентичні європейським технічним регламентам. Рівень гармонізації національних стандартів з міжнародними та європейськими стандартами становить 64 %.

У 2015 році скасовано 14475 застарілих міждержавних стандартів ГОСТ, розроблених до 1992 року, які втратили або  втратять чинність у 2016 - 2018 роках.

Створено національний орган стандартизації (ДП "УкрНДНЦ") та налагоджено його роботу. Національне агентство з акредитації України представляє Україну у Європейській кооперації з акредитації (ЕА), Міжнародному форумі з акредитації (IAF) та Міжнародній кооперації з акредитації  лабораторій (ILAC).

Завданнями системи технічного регулювання, стандартизації, метрології України на наступні два роки визначено підписання Угоди АСАА у трьох пріоритетних секторах (низьковольтне обладнання, електромагнітна сумісність, машини) та підготовка до розширення Угоди на інші пріоритетні сектори, реалізація заходів, передбачених Стратегією розвитку системи технічного регулювання на період до 2020 року. Протягом цього періоду передбачається досягнення рівня гармонізації національних стандартів з міжнародними та європейськими на 80%. Передбачено набуття Україною повноправного членства в Міжнародній організації законодавчої метрології (OIML), а національним органом стандартизації повноправного членства в європейських організаціях зі стандартизації СЕN і CENELEC. До 2020 року передбачено ухвалення нових та приведення вже прийнятих технічних регламентів у відповідність з актами законодавства ЄС - планується прийняти 39 технічних регламентів та внести зміни до 14 технічних регламентів. Важливим завданням у сфері реформування технічного регулювання в Україні є також реалізація проектів міжнародної технічної допомоги: ЄС (Twinning), UNIDO, CUTIS, GІZ, PTB.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json