Міністерство економіки України

З початку року сфера IT продемонструвала зростання на 13%: Юлія Свириденко зустрілась з представниками галузі

З початку року сфера IT продемонструвала зростання на 13%: Юлія Свириденко зустрілась з представниками галузі

Нагальні проблеми та актуальні питання сфери інформаційних технологій були обговорені під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра - Міністра економіки України Юлія Свириденко, Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з представниками підприємств, установ та організацій, що працюють у сфері ІТ, 3 листопада 2022 року.

За результатами 9 місяців, за даними Асоціації «IT Ukraine», сфера IT (обсяг комп’ютерних послуг) продемонструвала зростання на 13%. Підприємствами сфери сплачено за цей період 48 млрд грн податків. Понад півмільярда доларів спрямовано на підтримку ЗСУ та гуманітарної сфери.

Експорт комп’ютерних послуг зріс на 23% порівняно з попереднім роком. Українські ІТ-компанії залучили $350 млн інвестицій, навіть у воєнних умовах понад 80% компаній зберегли майже 100% своїх контрактів.

«ІТ, як і всі інші сектори, працює сьогодні на те, щоб Україна мала можливість працювати, жити, воювати. Україна зацікавлена, щоб ІТ-сфера розвивалася. І ми все робимо для цього. Якщо нам щось не вдається, то тільки тому, що триває війна. І питання стоять й вирішуються сьогодні непрості», - зазначила Юлія Свириденко.

Одним з питань, порушених працівниками галузі під час зустрічі, стало подвійне оподаткування українців, які тимчасово виїхали до країн ЄС. Як було зазначено, проблему не можна вирішити іншим чином, окрім як переглядом відповідних чинних договорів про уникнення подвійного оподаткування, укладених Україною з іншими країнами.

Водночас, як було зазначено, Україна вживає заходів, аби зібрати та надати українцям за кордоном максимум інформації. Зокрема, в яких країнах та за яких умов справді є ризик стати платником податків, і в яких такий ризик відсутній. При цьому, було акцентовано, що, згідно чинним угодам, кожен конкретний випадок подвійного оподаткування в кожній країні має розглядатися окремо. І Україна захищатиме своїх громадян.

Під час зустрічі було обговорено також актуальні питання запуску проекту єВідрядження, а також бронювання працівників. Як зазначила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України, за дорученням прем’єр-міністра Міністерство економіки доопрацювало проєкт урядового рішення про відрядження за кордон. Наразі документ направлено до Кабміну. 

Що стосується бронювання, то проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (реєстр. 7687 від 22.08.2022), як очікується, буде розглянутий Верховною Радою України у другому читанні найближчим часом. Це дозволить розширити перелік військовозобов’язаних, які можуть бути заброньовані підприємствами критично важливих галузей задля ефективного функціонування економіки та забезпечення потреб населення.

Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки підкреслила, що Україна надзвичайно зацікавлена в розвитку IT-сфери, як одного з ключових драйверів економічного розвитку країни. Та запропонувала, для більш оперативного вирішення нагальних проблем та синхронізації зусиль держави та бізнесу з питань розвитку галузі, зробити робочі зустрічі регулярними.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json