Міністерство економіки України

Мінекономіки готує спрощення закупівель через ProZorro, - Надія Бігун

Мінекономіки підготувало рішення для пришвидшення закупівель через ProZorro та підвищення їх ефективності до 80%. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун в колонці для “Економічної правди”. 

“Зараз, під час війни, потреба в прозорих та якісних закупівлях актуальна, як ніколи. Також критичною стала швидкість процедур: строки скоротилися в рази, державі і військовим треба не через місяць, а "на вчора". Система не може ефективно працювати за тими ж правилами, що і пів року тому. Потрібні термінові зміни. Про це свідчить, зокрема, статистика закупівель у воєнний час. Тільки 25% закупівель від аналогічного обсягу в попередньому році проводяться через процедури в ProZorro. При цьому ефективність процедур дуже низька, більшість тендерів не мають результатів, тобто замовники не отримують потрібні товари чи послуги”, - зазначила Надія Бігун.

За її словами, наразі Мінекономіки підготовлено проект постанови, що дозволить спростити та пришвидшити процедури закупівель. У разі її ухвалення середня тривалість тендерів буде становити не більше 20 днів, а ефективність закупівель підніметься до 70-80%.

Окрім того, пришвидшити процедури закупівель дозволить законопроєкт №7163, нещодавно підписаний Президентом України. Документ вносить зміни в базовий закон "Про публічні закупівлі", відповідно до яких Уряд може визначати особливості закупівель на час воєнного стану та 90 днів після його скасування.

“Це дозволить оперативніше реагувати на потреби держави у сфері закупівель і пристосовувати систему ProZorro до швидкої зміни потреб в умовах війни. При цьому ми збережемо наріжний камінь електронної системи, який робить її такою ефективною, – прозорість. Це найоптимальніше рішення”, - наголосила Надія Бігун.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json