Міністерство економіки України

Дерегуляція: Уряд підтримав законопроєкт, який скасовує застарілі інструменти в сферах меліорації та діяльності в рибпортах

Кабінет Міністрів України пропонує скасувати дозволи місцевих рад на спорудження систем меліорації, а також погодження Держрибагентства на будівництво чи інші роботи в акваторії морських рибних портів. Відповідні норми містяться у проєкті змін до законодавства, схвалених Урядом на засіданні 24 травня 2024 року в рамках реформи дерегуляції.

«Продовжуємо працювати над втіленням рекомендацій Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції. Уряд підтримав законопроєкт, який скасовує застарілі та неактуальні регуляторні інструменти. Зокрема, це дозвіл сільських, селищних, місцевих рад на будівництво меліоративних систем. Нині таке будівництво здійснюється за загальними нормами та вимогами, які передбачають отримання бізнесом загального дозволу на будівництво, що безоплатно надається органом державного архітектурно-будівельного контролю. Тому потреба отримувати додаткові дозволи від місцевої влади несе лише додаткове навантаження на бізнес та збільшує корупційні ризики. Ми пропонуємо це прибрати з законодавства», – пояснив заступник Міністра економіки Олексій Соболев.

Окрім того, проєктом закону пропонується удосконалити законодавство про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів. Зокрема, скасувавши погодження Держрибагентства на будівництво або будь-які інші роботи на території та акваторії рибного морського порту. Як зазначив Олексій Соболев, ця норма теж є застарілою, вимоги до надання такої послуги в законодавчому полі відсутні.

Схвалений Урядом законопроєкт був напрацьований Мінагрополітики спільно з експертами Офісу ефективного регулювання за результатами розгляду відповідних питань МРГ з дерегуляції. Документ набуде чинності після ухвалення Верховною Радою, підписання Президентом України та опублікування.

Нагадаємо, Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створена рішенням Уряду 13 січня 2023 року. До робочої групи, співголовою якої є Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. 

До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness. Діяльність здійснюється за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Європейського Союзу в межах проєкту EU4busines: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), що реалізується Ecorys у консорціумі з GIZ, BRDO та Civitta, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

За час роботи МРГ вже переглянула понад 1300 регуляторних інструментів для бізнесу, з них 456 рекомендовано скасувати, 584 – спростити. Наразі, скасовано вже понад 100 інструментів. 

Нагадаємо, на сайті реформи дерегуляції deregulation.me.gov.ua працює дашборд, який відображає перебіг і досягнення реформи.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json