Уряд пропонує створити правову основу для реєстрації та захисту географічних зазначень спиртних напоїв

Сьогодні, 23 грудня, на засіданні Уряду прийнято законопроект, який комплексно врегульовує відносини у сфері географічних зазначень спиртних напоїв. Таке рішення забезпечить правову охорону географічних зазначень спиртних напоїв відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Документ створює необхідну правову базу, яка визначає особливості підготовки до реєстрації, використання та захисту географічних зазначень спиртних напоїв, а також контролю у цій сфері. Українські спиртні напої з захищеними географічними зазначеннями матимуть полегшений доступ до європейського ринку, що сприятиме реалізації значного потенціалу вітчизняних виробників і експортерів у цій сфері», - прокоментував заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.

Так, законопроектом передбачається:

  • уточнення понятійного апарату в сфері географічних зазначень спиртних напоїв;

  • запровадження категорій спиртних напоїв;

  • визначення особливостей підготовки до реєстрації географічних зазначень спиртних напоїв;

  • встановлення особливих вимог щодо специфікацій спиртних напоїв з географічними зазначеннями та процедури їх погодження;

  • визначення особливостей використання та захисту географічних зазначень спиртних напоїв, а також встановлення відповідальності за порушення в цій сфері;

  • запровадження системи контролю щодо географічних зазначень спиртних напоїв.

Також  запропонований документ вносить зміни до Закону України «Про виноград та виноградне вино», Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» та Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».

Довідково:

Географічне зазначення спиртного напою – найменування місця, що ідентифікує спиртний напій, який походить з території певної країни або регіону як частини країни, населеного пункту чи місцевості на цій території, якщо особлива якість, репутація чи інші характеристики спиртного напою зумовлені головним чином цим географічним місцем походження.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json