Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Міністерство економіки працює над створенням окремого розділу Prozorro для закупівель армії. Новий механізм закупівлі продуктів для ЗСУ має збалансувати дотримання секретності та публічний контроль, - Юлія Свириденко
01.02.2023 | 10:48 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Уряд ініціював створення робочої групи під головуванням Першого віце-прем’єр міністра - Міністра економіки Юлії Свириденко, яка має розробити оновлену систему закупівель харчів для армії. Новий механізм закупівель має збалансувати дотримання секретності та публічний контроль, але одночасно забезпечити безперебійність постачання. Обов'язковим елементом такої системи має стати публікація цін на продукти харчування у відкритому доступі. Про це розповіла Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Ми маємо змінити підходи до державних закупівель продуктів у військовій сфері таким чином, щоб максимально розширити конкуренцію для постачальників. Саме конкуренція може забезпечити справедливі ціни та безперебійне постачання. Зараз ми працюємо над створенням окремого розділу в Prozorro саме для військових потреб. Наша основна мета зробити все можливе, задля того щоб закупівлі їжі для армії відбувались ефективно, а поставки були своєчасними та якісними», - пояснила Юлія Свириденко.

Заступник Міністра економіки Надія Бігун розповіла, що новий механізм закупівель може базуватися на принципах, що вже закладено в Постанову №1275, яка регулює закупівлю речового майна.

«Є пропозиція, розширити дію рамкової угоди для потреб оборони, що регулюється Постановою №1275 для закупівель речового майна, на продукти харчування. А також одночасно ми опрацьовуємо технічну реалізацію рамкової угоди для потреб оборони в Prozorro. Ми пропонуємо Міноборони перейти від закупівлі «послуг харчування» до закупівлі «продуктів харчування з доставкою». Крім того, є пропозиції змінити терміни укладання контрактів – заключати договір з постачальником будуть не на рік, як це робиться зараз, а на квартал. У такому випадку не буде такого суттєвого впливу на ціни сезонного фактора, і постачальникам не треба буде закладати до контрактів такі великі ризики, як це відбувалось з цінами на овочі при формуванні пропозиції на рік. Також ми пропонуємо ввести функцію перегляду лотів за регіонами, що дозволить залучити суттєво ширший ринок постачальників», - розповіла Надія Бігун.

За її словами, Міністерство економіки України максимально зацікавлено в якнайширшому залученні бізнесу до закупівель харчів для ЗСУ.

«Міністерство економіки має стати майданчиком для ефективного діалогу між бізнесом та замовниками в сфері оборони, щоб знайти спільну мову і розробити такий механізм, який буде одночасно відповідати вимогам прозорості і безпеки держави», - резюмувала Надія Бігун.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2