Міністерство економіки України

Підтримка українських виробників ОПК та 300 млн крон на підтримку приватного сектору в Україні — результати робочого візиту Першого віцепрем’єр-міністра у Данію

Підтримка українських виробників ОПК та 300 млн крон на підтримку приватного сектору в Україні — результати робочого візиту Першого віцепрем’єр-міністра у Данію

Данія виділила новий пакет військової допомоги для України, у якому 200 мільйонів данських крон з особливим фокусом на підтримку українських виробників оборонно-промислового комплексу.  

Крім підтримки наших виробників, виділяють загалом майже 2 мільярди данських крон на закупівлю амуніції, дронів і компонентів до ракет у співпраці із Нідерландами та Чехією, а також на посилення морської компоненти Сил Оборони нашої Держави.

«Данія системно підтримує українських виробників у різноманітних сферах. Нині до них додався і оборонно-промисловий комплекс.  Це важливий вклад не лише у нашу стійкість на полі бою, але у нашу економіку, адже це робочі місця для українців і податки, які залишаються всередині країни», — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко за результатами робочого візиту у Данію. 

Крім того, Данія розширила фінансування Данського експортно-інвестиційного фонду на 300 млн данських крон. Фонд підтримує не лише данських експортерів, але й надає фінансові інструменти для українських компаній, які мають данських постачальників та данські компанії, які готові інвестувати в Україну. Фонд вже відібрав 21 проєкт, який Данія готова реалізувати в Україні. Наразі проєкти на стадії оцінки. 

«З огляду на розширення фінансування, домовилися із Данським експортно-інвестиційним фондом обговорити інвестиційні проєкти, які зібрало Міністерство економіки у пріоритетних для Уряду секторах. Проаналізувати їхній потенціал втілення в рамках роботи фонду й за потреби посилити ці проєкти через державну підтримку, аби вони відповідали вимогам й змогли претендувати на доступні фінансові інструменти від  Данії», — розповіла Юлія Свириденко про результати зустрічі із Виконавчим директором Данського експортно-інвестиційного фонду Педером Лундквістом.

За її словами, крім підтримки інвестицій в Україну, партнери готові підтримувати український імпорт у Данію. Країна вже має кілька пілотних проєктів. Наприклад, у данських супермаркетах з’явилися полиці із товарами, зробленими в Україні.

«Сподіваємось на масштабування цієї ініціативи. Крім того, Торгова палата Данії готова популяризувати купівлю данськими компаніями української продукції й сприяти виходу українських виробників на данський ринок. І не менш важливо — прагнемо поглиблювати співпрацю українських та данських виробників у сфері гуманітарного розмінування. Данська компанія Hydrema, яка виробляє важкі машини для розмінування, вже локалізувала своє виробництво в Україні. Потужності компанії дозволяють виробити 14 машин впродовж наступних 2 років. Тож сподіваємось, що зможемо спільно досягти того, аби ці спроможності вдасться реалізувати задля безпеки українських земель», — долала Міністр економіки. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json