Міністерство економіки України

єОселя: Понад 500 українських родин взяли іпотечні кредити під 7% на 850 млн грн

єОселя: Понад 500 українських родин взяли іпотечні кредити під 7% на 850 млн грн

Понад 500 українських родин взяли кредити під 7% на придбання житла з моменту запуску масової іпотеки 1 серпня цього року. Загалом кредити за програмою єОселя отримали вже 4600 українців на суму 6,7 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

“За три місяці від запуску масової іпотеки кредити за програмою єОселя під 7% взяли понад 500 українських родин на суму 850 млн грн. Загалом банки вже видали майже 4600 іпотечних кредитів за програмою на 6,7 млрд грн. 67% цих кредитів отримали військовослужбовці та силовики, 12% - педагоги і науковці, 9% - медики. Нагадаю, представники цих професій можуть взяти кредит за програмою за пільговою ставкою 3%. В той же час, будь-який українець, що не має власного житла або потребує покращення житлових умов, також може взяти кредит за цією програмою під 7%. За минулий тиждень 30% кредитів було видано саме на умовах масової іпотеки”, - зазначила  Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 197 кредитів на 312 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 104 військовослужбовці та силовики, 16 педагогів, 9 медиків та 6 науковців;
  • кредити під 7% отримали 51 українець без власного житла, 6 ВПО, 5 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (146 кредитів) та у забудовника (47). Також четверо українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 66;

міста Києва - 31;

Львівській - 13;

Вінницькій - 10;

Рівненській - 9.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank та Укрексімбанк. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json