Міністерство економіки України

Відбулося перше засідання Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради в оновленому складі

Відбулося перше засідання Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради в оновленому складі

Відбулося перше засідання Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради в оновленому складі

28 вересня відбулося перше засідання в оновленому складі Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради за участю Голови Національної ради, Президента УСПП Анатолія Кінаха, заступниці Міністра економіки України Світлани Глущенко та інших членів ради - представників сторін соціального діалогу на національному рівні.

Члени Президії обговорили пропозиції сторін до Пріоритетних напрямів діяльності Національної ради на 2021-2023 роки, серед яких питання бюджетної політики, розвитку вітчизняної економіки, збереження трудового потенціалу, розвитку соціального діалогу, колективно-договірного регулювання трудових відносин, подальше вдосконалення пенсійної системи, впровадження норм і стандартів гідної праці.

Під час заходу напрацьовано порядок спільних дій з метою підготовки до засідання Національної ради. У першій декаді жовтня заплановано проведення засідань її комітетів (Комітету з питань економічного розвитку та підприємництва, Комітету з питань соціальної та гуманітарної політики, Комітету з питань розвитку громадянського суспільства та міжнародних відносин, Комітету з питань трудових відносин та ринку праці).

Членами Президії окремо було акцентовано увагу на питанні реформування трудового законодавства, співпраці в рамках Національної ради з метою доопрацювання законопроектів про безпеку та здоров’я працівників на роботі, а також про колективні угоди та договори.

«Чинне трудове законодавство України потребує осучаснення, і робити це потрібно з урахуванням вимог реального часу. Така необхідність вимагає від Уряду та інших суб’єктів законодавчої ініціативи оперативного реагування, зокрема шляхом внесення точкових змін до законів, які регулюють трудову сферу. Мінекономіки пропонує продовжити спільну роботу з цього питання в рамках законодавчих ініціатив, які вже є,  та одночасно розпочати роботу над «архітектурою» нового трудового кодексу в рамках робочої групи», - прокоментувала заступниця Міністра Світлана Глущенко.

Президією Національної ради вирішено створити тристоронню робочу групу, яка працюватиме над новою редакцією трудового кодексу.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json