Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

13
Серпня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
3 4 5 6 7 8 9
31 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Рада з міжнародної торгівлі проаналізувала роботу у 2018 році та узгодила плани на 2019 рік
01.04.2019 | 15:38 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні, 1 квітня відбулось ІІІ засідання Ради з міжнародної торгівлі під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва. Ключовим завданням Ради з міжнародної торгівлі є налагодження ефективної комунікації та взаємодії між Урядом та бізнесом заради підтримки та просування українського експорту у світі.

Відкриваючи засідання Степан Кубів відзначив ефективність обраного формату роботи Ради та підкреслив важливість здобутків у 2018 році.

“Серед підсумків роботи Ради та напрацьованих нею рекомендацій у 2018 році відзначу початок підготовки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій, створення Експортно-кредитного агентства (ЕКА), імплементацію Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, укладення Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем та розробку механізму публічно-приватних консультацій при проведенні переговорів щодо укладення угод про вільну торгівлю, удосконалення митно-тарифного регулювання ввезення на митну територію України сировинних товарів, які не виробляються в Україні, створення Державної установи “Офіс з просування експорту” при Мінекономрозвитку, створення експортного веб-порталу, лібералізацію валютного регулювання, презентацію експортного потенціалу України у рамках виставково-ярмаркових заходів - “China International Import Expo 2018”, на виставці в Дубаї “Gulfood 2018”, початок підготовки представлення інноваційного експорту України на “ЕКСПО-2020” у Дубаї”, - наголосив Степан Кубів.

Перший віце прем'єр-міністр України також відзначив, що експорт залишається одним із рушіїв економічного зростання нашої країни, формує близько 50% ВВП. І постійно зростає завдяки ефективній урядовій політиці. Перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі України відзначив, що у 2018 році обсяг експорту товарів і послуг збільшився на 8,6% у порівнянні з 2017 роком  і склав $57,1 млрд.

“Українська зовнішня торгівля розвивається в надскладних умовах, однак за 4 роки ми забезпечили його диверсифікацію, розширили географію експорту та лінійку товарів і послуг. Маємо три нові угоди про вільну торгівлю - з ЄС, Канадою та Ізраїлем. Провели переорієнтацію ринків збуту з Росії до ЄС і сьогодні саме Євросоюз є нашим ключовим торговельним партнером, куди спрямовано 42,6% відсотків українського експорту товарів, а це $20,2 млрд”, - відзначив у своєму виступі Степан Кубів.

Учасники Ради визначили плани роботи на 2019 рік. Зокрема, запланований повноцінний запуск роботи Експортно-кредитного агентства (ЕКА), інших фінансово-кредитних механізмів підтримки експортерів, визначених Планом дій Уряду та Мінекономрозвитку, завершення розробки, затвердження та впровадження крос-секторальних експортних стратегій, підготовка участі України в “ЕКСПО-2020” у Дубаї.   

Рада, серед іншого, заслухала  презентаційний Щорічний звіт стосовно діяльності Спільних міжурядових комісій з питань співробітництва. Протягом 2018 року Мінекономрозвитку здійснило організацію та проведення 27 засідань СМК та їх робочих органів. З матеріалами можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/2TUUte7

Довідково

Рада з міжнародної торгівлі є консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України у якості координатора системи державної підтримки розвитку міжнародної торгівлі та просування українського експорту. Раду з міжнародної торгівлі очолює Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі. До складу Ради також входять представники Мінекономрозвитку, керівництво Мінрегіону, Мінінфраструктури, МЗС, Мінагрополітики, Міненерговугілля, представники Адміністрації президента України, профільних комітетів Верховної Ради України, ДФС, Державної регуляторної служби, заступник бізнес-омбудсмена.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json