Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

12
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Експорт інформаційно-комунікаційних послуг за 9 місяців 2017 року приніс Україні $1,2 млрд - Наталія Микольська
20.12.2017 | 13:58 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Вчора, 19 грудня, в рамках галузевих робочих груп Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку відбулась зустріч заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торгового представника України Наталії з представниками сектору інформаційно-комунікаційних технологій.

Обсяг експорту інформаційно-комунікаційних послуг в Україні постійно зростає. За 9 місяців вони принесли Україні $1,2 млрд, причому майже 68% суми експорту припадає на країни ЄС та Сполучені Штати Америки.

“За темпами зростання виручки сектор інформаційно-комунікаційних технологій посідає третє місце в структурі української економіки після АПК і металургії. Тому нам важливо підтримувати постійний діалог для того, щоб спільно вирішувати проблеми компаній при виході на зовнішні ринки, бо експорт - це командна гра”, - зазначила під час зустрічі Торговий представник України Наталія Микольська.

Під час зустрічі було обговорено проблеми у взаємовідносинах з державними органами та недостатню підтримку експортерів ІТ-послуг з боку дипломатичних установ, а також окреслено теми, де ІТ-сектор чекає підтримку з боку Мінекономрозвитку та Офісу з просування експорту.

У свою чергу, Наталія Микольська поінформувала присутніх про ті кроки, які вже вживаються урядом задля допомоги експортерам інформаційно-комунікаційних технологій.

Зокрема, цього року Мінекономрозвитку розробило та проведено публічну презентацію проекту Експортної стратегії України, в якій сектору інформаційно-комунікаційних технологій приділяється підвищена увага. Він входить до переліку перспективних секторів для українського експорту. Також, важливе місце галузь займає в діяльності Офісу з просування експорту, який діє як “єдине вікно” допомоги українським експортерам у виході на іноземні ринки.

З початку 2017 Мінекономрозвитку і Офіс з просування експорту організували 8 торговельних місій (Ізраїль, Швеція, Німеччина, Нідерланди, Канада (2 місії), Індія, а також Китай - участь компаній у виставці FHC China 2017). У заходах брали участь і представники українських компаній ІТ-сектору, що дозволило забезпечити максимально ефективну взаємодію та координацію з метою просування українського експорту. Як запевнила Наталія Микольська, ця робота буде продовжена.

З розумінням у Мінекономрозвитку ставляться і до тих пропозицій, які лунали під час зустрічі. Зокрема, щодо посилення співпраці з посольствами України за кордоном та більшої допомоги експортерам з їхнього боку.

Наталія Микольська поінформувала присутніх, що для виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік Мінекономрозвитку разом з МЗС та Мінфіном розробляє проект постанови Кабміну, результатом прийняття і імплементації якого має стати впровадження ефективних механізмів підтримки та безпосереднього надання практичної допомоги українським виробникам для виходу на нові закордонні ринки у країнах перебування дипломатичних установ України.

Торговий представник України також висловила свою позицію і щодо інших проблемних питань, зокрема щодо вдосконалення системи освіти та податкової системи. Водночас, учасники зустрічі погодилися із тим, що для зрушень у цих сферах недостатньо зусиль тільки Мінекономрозвитку, але й потрібні зусилля з боку інших міністерств та відомств.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json